جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی ها بر اساس نوع بافت و غضروف بینی دسته بندی می شوند ، بینی ای که حجم غضروف آن زیاد باشد و پوست نازکی داشته باشد ، بینی استخوانی نامیده می شود .

بینی استخوانی به طور معمول دراز است و برآمدگی بر روی بینی دارد ، به همین دلیل اغلب افرادی که بینی استخوانی دارند خواستار بهبود ارتفاع بینی و قوز بینی می باشند .

با توجه به ویژگی های ظاهری بینی استخوانی به راحتی می توان تشخیص داد که نوع بینی چیست .

کشیدگی بینی در نیم رخ ، تیغه مستحکم بینی ، قوز یا برجستگی روی بینی و دارا بودن پوست نازک از بارزترین مشخصات ظاهری بینی گوشتی هستند .

جراحی بینی استخوانی

تغییر فرم بینی استخوانی بدون عمل

همانطور که گفته شد اغلب متقاضیان رینوپلاستی استخوانی به دنبال کوچک شدن تیغه بینی و برطرف قوز بینی هستند که این امر تنها از طریق روش تهاجمی چون جراحی امکانپذیر است.

جراح بینی باید به اسکلت بینی دسترسی داشته باشد تا بتواند هر گونه تغییر مد نظر را بر اسکلت بینی اعمال کند .

تراشیدن اسکلت بینی یا برداشتن و اضافه کردن غضروف نیازمند دسترسی مستقیم راینولوژیست به ساختار بینی است به همین دلیل برای تغییر فرم بینی نیاز است که جراحی انجام شود .

افرادی که به دنبال تغییر فرم بینی استخوانی هستند ولی تمایلی به انجام عمل جراحی بینی ندارند اغلب از عوارض بیهوشی یا تیغ جراحی ، واهمه دارند و به دنبال روش های غیر تهاجمی هستند .

در این بین با روش لیزر نیز مواجه می شوند اما لیزر نمی تواند فرم بینی را تغییر دهد و تنها برای رفع مشکلات پوست بینی مناسب است در نتیجه بهترین راه برای تغییر فرم بینی انجام رینوپلاستی می باشد .

تاثیر پوست بر نتیجه رینوپلاستی

جراحی بینی برای تمام افراد نتیجه متفاوتی دارد زیرا ساختار بینی هر شخص با شخص دیگر متفاوت است و ساختار بینی نیز در نتیجه به دست آمده از رینوپلاستی تاثیرگذار است .

بینی از غضروف ، استخوان و پوست تشکیل شده  و این ترکیب در تمام انسان ها یکسان است اما در این بین جنس پوست افراد متفاوت می باشد .

در نتیجه ویژگی های بینی هر فرد مانند پوست بینی ، استحکام استخوان و غضروف از عوامل تعیین کننده فرم بینی جراحی شده هستند .

پوست در تعیین نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر بسزایی دارد و بیمارانی که پوست بینی آن ها نازک است ، نتیجه بهتری را کسب خواهند کرد .

به دلیل پوست نازک بینی استخوانی این نوع از بینی ، برای جراحی بینی فانتزی مناسب است و به راحتی ، ظرافت بینی جراحی شده را نشان می دهد .

 

 

دکتر حسین مرادیان

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی سر و گردن

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار − 1 =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram