در ارتباط با زیبایی بینی و بهترین فرم برای بینی ، استانداردهای جهانی وجود دارد که با توجه به سایر اجزای چهره تعریف شده اند. معیارهای جهانی که تعریف شده اند با توجه به تجزیه و تحلیل چهره افراد زیبا به دست آمده اند و زوایای تعریف شده بر اساس نسبت بینی به اجزای دیگر چهره است. زوایای استاندارد جهانی در ارتباط با زیبایی یک عدد مشخص نیستند و دارای محدوده هستند. طبق صحبت های گفته شده زاویه بینی زیبا باید بین ۹۰ تا ۱۰۵ باشد ولی برخی از افراد طبق سلیقه خود فرم خاصی را برای بینی در نظر دارند . این زوایه در جراحی بینی فانتزی بین ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه است.

جراحی بینی فانتزی

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

  • برای اینکه نتیجه خوبی کسب کنید و در اعمال تغییرات زیاده روی نشود ، حتماً یک جراح بینی فانتزی ماهر را انتخاب نمایید .
  • برای انجام عمل بینی فانتزی نیاز است که بینی غضروف محکمی داشته باشد و پوست بینی نازک باشد به همین دلیل افرادی که بینی استخوانی دارند کاندیدای مناسب تری برای فرم بینی فانتزی هستند .
  • مشخصات ظاهری بینی فانتزی ، قوس روی بینی ، نوک سربالا بینی و سایز کوچک بینی می باشد.
  • بیماران نباید اصرار بیش از اندازه برای کوچک کردن بینی داشته باشند زیرا کوچک شدن پره های بینی می تواند مشکلات تنفسی را در پی داشته باشد .
  • جراحی بینی فانتزی برای بانوان مناسب تر است و توصیه می شود آقایان برای حفظ جذابیت مردانه شان به هیچ عنوان عمل بینی فانتزی انجام ندهند .

بینی فانتزی چیست ؟

بینی فانتزی یا عروسکی کاملاً تراشیده شده است و به راحتی می توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است. بارزترین نشانه بینی فانتزی ، زاویه بین لب و نوک بینی می باشد.

بسیاری از متقاضیان توقعات نادرستی از جراحی بینی دارند و تمایل دارند فرم بینی بیش از اندازه فانتزی شود که در این صورت ، بینی سرسره ای و بینی خوکی نامیده می شود . بنابراین هنگام فرم دهی بینی فانتزی ، جراح بینی باید دقت بالایی داشته باشد و در اعمال تغییرات زیاده روی نکند. قوس بیش از اندازه روی بینی یا بیش از اندازه سر بالا بودن بینی از نظر اکثریت افراد مناسب نیست و بازخورد خوبی ندارد. همچنین کوچک شدن سایز بینی باید به اندازه ای باشد که فرد پس از پایان جراحی بینی با مشکلات تنفسی مواجه نشود .

جراحی بینی فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی با سایر روش های جراحی بینی

در بینی های طبیعی فاصله نوک بینی تا لب حدود ۹۵ درجه می باشد. این جراحی برای افرادی که تنها خواستار برطرف کردن ایرادات بینی خود هستند، مناسب می باشد. به همین دلیل جراحی بینی طبیعی بیشترین طرفدار را در آقایان به خود اختصاص داده است.

بینی های نیمه فانتزی هم حالتی ما بین بینی فانتزی و طبیعی را دارند، به این صورت که شدت قوس آن کمتر از بینی های فانتزی است و در عین حال بینی از حالت طبیعی خارج نمی شود.

انواع روش های جراحی بینی

عمل بینی بر اساس مهارت و صلاحدید جراح بینی و همچنین بسته به اینکه برش ها در کدام ناحیه ایجاد می شوند، از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در ناحیه کلوملا که همان تیغه میان دو سوراخ بینی است، ایجاد می شوند. سپس پوست بینی با استفاده از دستگاه مخصوص از ساختمان بینی جدا شده و تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش جراح به ساختار بینی اشراف کامل دارد، به همین دلیل احتمال بروز عوارضی چون نامتقارن شدن سوراخ های بینی بسیار کم است.

اما در جراحی بینی به روش بسته، آسیبی به پوست وارد نخواهد شد و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند؛ این روش معمولا به دلیل محدودیت دید ایجاد شده، اولویت دوم جراحان بینی است.

جراحی بینی بسته ، بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها دارای مشکل خاصی نیست. از مزیت های این روش می توان به کم بودن میزان تورم و کبودی بینی و همچنین کوتاه بودن دوران نقاهت اشاره نمود.

جراحی بینی فانتزی

انواع بینی

ضخامت پوست یکی از موثر ترین عوامل در نتیجه نهایی جراحی بینی می باشد. بر این اساس ( میزان ضخامت پوست ) بینی ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند.

پوست بینی های گوشتی ضخامت بیشتری نسبت به بینی های استخوانی دارد و غضروف این بینی ها مقاوم نیستند. برای بینی های گوشتی تنها جراحی بینی طبیعی مناسب می باشد. امروزه برای جلوگیری از افتادگی و برگشت پذیری بینی های گوشتی از گرافت گذاری و تقویت غضروف ها استفاده می شود.

در مقابل بینی های استخوانی پوست ظریفی دارند و استخوان این بینی ها بسیار محکم است. داشتن این ویژگی ها باعث شده تا بینی های استخوانی در بیشتر مواقع، نتایج ایده آل و مطلوبی کسب کنند. همچنین افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند به راحتی اقدام به انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی یا نیمه فانتزی کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت نکات و مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی ، تاثیر به سزایی در دریافت نتایج مطلوب و همچنین کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن دارد ؛ بنابراین به نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، توجه نشان داده و آن ها را رعایت نمایید.

تغذیه بعد از عمل بینی

  • جراح بینی ، توصیه به قرارگیری مواد غذایی نرم و آبکی در رژیم غذایی بیماران در روزهای ابتدائی پس از عمل بینی می کند ؛ افراد به مرور می توانند مواد غذایی سفت تر را جایگزین نمایند.
  • مصرف نمک و ادویه ، سبب افزایش تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی می شود ؛ بدین منظور این موارد را تا حد ممکن در رژیم غذایی خود کاهش داده یا حذف کنید.
  • مصرف آب آناناس و آب کرفس ، نیز تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی دارد ؛ بنابراین این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن به صورت دمر یا بر روی پهلو ، منجر به وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود ؛ از این رو بهتر است افراد طبق توصیه متخصص گوش و حلق و بینی ، تا مدتی به طور طاق باز بخوابند ؛ همچنین لازم به تذکر است قرار دادن دو بالش در زیر سر و ساخت زاویه ۳۰ درجه ، کمک بسیاری به کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی فانتزی می کند.

ورم بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از جراحی بینی فانتزی ، مسئله ای طبیعی بوده که به مرور زمان برطرف می شود ؛ اما لازم به تذکر است که انجام برخی از نکات همانند استفاده از کمپرس یخ و مواردی که در فوق ذکر شد ، بر روی تسریع در روند بهبودی آن تاثیر به سزایی دارد.

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram