جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : فرم بینی ، تبدیل به دغدغه ذهنی برخی از افراد شده است ؛ به همین دلیل ، اکثریت افراد به دنبال زیباتر شدن بینی هستند .

میل به زیبایی فرم بینی و در نهایت زیباتر شدن بینی به قدری زیاد است که امروزه جراحی زیبایی بینی ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود .

جراحی بینی ، طرفداران بسیار زیادی دارد ؛ ولی درصدی از متقاضیان راینوپلاستی ، به دلیل انتخاب اشتباه جراح بینی یا عدم تفکر صحیح ، پس از عمل بینی دچار نارضایتی شدیدی هستند .

فرم بینی جراحی شده ، بسیار مهم است و در اصل فرم بینی ، منجر به افزایش زیبایی چهره می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی

زیباترین فرم برای بینی

چهره هر شخصی دارای زاویه های متفاوتی می باشد که این امر ، بر فرم دهی بینی تاثیرگذار است ؛ زیرا حین فرم دهی باید به زاویه بین لب ، پیشانی و دیگر اجزای چهره با بینی توجه شود.

به هیچ عنوان نمی توانیم بگوییم که فرم بینی فانتزی ، برای تمام افراد مناسب است و نتیجه حاصل از رینوپلاستی همیشه باید فانتزی باشد ؛ هر چند که این امر ممکن نیست ، زیرا ساختار بینی افراد متفاوت است و ساختار بینی در فرم دهی بینی تاثیر دارد .

فرم بینی با توجه به ساختار چهره بیمار و سلیقه او ، انتخاب می شود .

جراحی بینی طبیعی برای تمام افراد مناسب است ، اما برخی از افراد به دلایل شخصی ، علاقه به فرم بینی فانتزی دارند و ترجیح می دهند که عملی بودن بینی مشخص شود .

بینی فانتزی از نوک سربالا بینی و قوس روی بینی به راحتی قابل تشخیص است ؛ ولی بینی طبیعی به گونه ای جراحی می شود تا مشخص نباشد و نوک بینی در راستای بینی است .

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

با مشخصات بینی فانتزی و بینی طبیعی تا حدودی آشنا شده اید ؛ حال می خواهیم ، در ارتباط با بینی نیمه فانتزی صحبت کنید .

جراحی بینی نیمه فانتزی ، نیز این روز ها طرفداران بسیاری دارد ؛ زیرا ، ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است .

بیش از اندازه طبیعی بودن بینی یا کاملاً فانتزی بودن بینی ، برای هر فرد خوشایند نیست و برخی از افراد به دنبال فرمی برای بینی هستند که برخی از مشخصات بینی طبیعی و فانتزی را داشته باشد .

در عمل بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی بر روی بینی ایجاد می شود و این امر به بینی کمی فرم فانتزی می دهد و بینی از فرم طبیعی خود ، کمی خارج می شود ؛ در نتیجه پس از رینوپلاستی ، فرم بینی نزدیک به بینی فانتزی است ؛ ولی طبیعی بودن و زیبایی خود را حفظ کرده است .

جراحی بینی نیمه فانتزی

انواع روش های جراحی بینی نیمه فانتزی

هنگامی که جراح بینی اقدام به انجام عمل بینی می کند ، می تواند از یکی از روش های جراحی بینی باز و بسته استفاده کند ، انتخاب هر کدام از این روش ها ، بستگی به نظر جراح بینی و شرایط بیمار دارد.

تفاوت این دو روش ، با یکدیگر در محلی است که برش ها در آن جا ایجاد می شوند.

جراحی بینی به روش باز

در این روش از عمل بینی ، برش های بینی در ناحیه پوست اضافی بین حفره های بینی ( در اصطلاح پزشکی این ناحیه ، را کلوملا می نامند. ) ایجاد می شوند ؛ جراح بینی ، پس از ایجاد کردن برش اقدام به بلند کردن پوست بینی می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد ؛ به دلیل وسیع بودن دید جراح بینی در این روش ، او می تواند تغییرات زیادی را اعمال کند ؛ هم چنین به همین دلیل ، جراحی های پیچیده به این روش انجام می شوند.

جراحی بینی بسته

برش های جراحی بینی در روش بسته ، در لبه داخلی حفره های بینی ایجاد می شوند.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 1. بهبودی بیمار در این روش سریعا رخ می دهد.
 2. میزان تورم و کبودی بیمار پس از جراحی ، کمتر از روش باز می باشد.
 3. جای اسکار بر روی سطح خارجی پوست بینی باقی نمی ماند.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؟

تنها تفاوت میان بینی های طبیعی و فانتزی ، در شکل ظاهری بینی می باشد و هیچ کدام به دیگری ارجحیت ندارند و انتخاب کدام یک از این دو ، بستگی به سلیقه و نظر بیمار دارد ؛ لازم به ذکر است ، ویژگی های منحصر به فرد بینی افراد نیز در انتخاب مدل های جراحی بینی ، تاثیر گذار می باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • بیماران پس از جراحی بینی ، دچار تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده می شوند ، آن ها می توانند به منظور رفع کبودی و ورم از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • احساس کمی درد پس از جراحی زیبایی بینی ، طبیعی می باشد ؛ بیماران می توانند با اجازه از پزشک از مسکن به منظور بر طرف کردن درد استفاده کنند.
 • بهترین زمان جهت استحمام را از جراح بینی خود بپرسید.
 • استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، باعث افزایش تورم در بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند ، می شود ؛ از این رو آن ها باید تا مدتی از مصرف این موارد اجتناب نمایند.
 • بهتر است بیماران پس از جراحی زیبایی بینی ، از غداهای نرم و آبکی که نیازی به جویدن ندارند ، استفاده کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند.
 • استفاده از عینک طبی و آفتابی تا مدتی برای بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه نمی شود ؛ زیرا استفاده از عینک باعث تغییر فرم ظاهری بینی می شود.
 • استفاده از نمک و ادویه باعث افزایش تورم در بیماران می شود ؛ بنابراین ، تا مدتی این موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • آب آناناس و آب کرفس ، در تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از عمل بینی موثر است ؛ بنابراین این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از رفتن به مکان های شلوغ که امکان اصابت ضربه به بینی وجود دارد ؛ خودداری کنند.
 • تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، خروج خونابه مسئله ای طبیعی می باشد ؛ بنابراین ، در این باره نگران نباشید .
 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط جراح بینی در دوران نقاهت بینی ، بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

عوامل مختلفی بر روی هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی ، تاثیر گذاراند ؛ به همین علت گفته می شود ، هزینه جراحی زیبایی پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی ، مشخص می گردد ؛ بنابراین ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان لازم به ذکر است که بیمه ، هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی را پرداخت نخواهد کرد ؛ در واقع ، بیمه هزینه جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

 

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram