جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : فرم بینی تبدیل به دغدغه ذهنی برخی از افراد شده است به همین دلیل اکثریت افراد به دنبال زیباتر شدن بینی هستند .

میل به زیبایی فرم بینی و درنهایت زیباتر شدن بینی به قدری زیاد است که امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود .

جراحی بینی طرفداران بسیار زیادی دارد ولی درصدی از متقاضیان راینوپلاستی به دلیل انتخاب اشتباه جراح بینی یا عدم تفکر صحیح ، پس از عمل بینی دچار نارضایتی شدیدی هستند .

فرم بینی جراحی شده بسیار مهم است و در اصل فرم بینی ، منجربه افزایش زیبایی چهره می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی

زیباترین فرم برای بینی

چهره هر شخصی دارای زاویه های متفاوتی می باشد که این امر بر فرم دهی بینی تاثیرگذار است زیرا حین فرم دهی باید به زاویه بین لب ، پیشانی و دیگر اجزای چهره با بینی توجه شود.

به هیچ عنوان نمی توانیم بگوییم که فرم بینی فانتزی برای تمام افراد مناسب است و نتیجه حاصل از رینوپلاستی همیشه باید فانتزی باشد ، هرچند که این امر ممکن نیست زیرا ساختار بینی افراد متفاوت است و ساختار بینی در فرم دهی بینی تاثیر دارد .

فرم بینی با توجه به ساختار چهره بیمار و سلیقه او ، انتخاب می شود .

جراحی بینی طبیعی برای تمام افراد مناسب است اما برخی از افراد به دلایل شخصی ، علاقه به فرم بینی فانتزی دارند و ترجیح می دهند که عملی بودن بینی مشخص شود .

بینی فانتزی از نوک سربالا بینی و قوس روی بینی به راحتی قابل تشخیص است ولی بینی طبیعی به گونه ای جراحی می شود تا مشخص نباشد و نوک بینی در راستای بینی است .

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

با مشخصات بینی فانتزی و بینی طبیعی تا حدودی آشنا شده اید ، حال می خواهیم در ارتباط با بینی نیمه فانتزی صحبت کنید .

جراحی بینی نیمه فانتزی نیز این روز ها طرفداران بسیاری دارد زیرا ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است .

بیش از اندازه طبیعی بودن بینی یا کاملاً فانتزی بودن بینی برای هر فردی خوشایند نیست و برخی از افراد به دنبال فرمی برای بینی هستند که برخی از مشخصات بینی طبیعی و فانتزی را داشته باشد .

در عمل بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی بر روی بینی ایجاد می شود و این امر به بینی کمی فرم فانتزی می دهد و بینی از فرم طبیعی خود ، کمی خارج می شود در نتیجه پس از رینوپلاستی ، فرم بینی نزدیک به بینی فانتزی است ولی طبیعی بودن و زیبایی خود را حفظ کرده است .

جراحی بینی نیمه فانتزی

انواع روش های جراحی بینی نیمه فانتزی

هنگامی که جراح بینی اقدام به انجام عمل بینی می کند می تواند از یکی از روش های جراحی بینی باز و بسته استفاده کند ، انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به نظر جراح بینی و شرایط بیمار دارد.

تفاوت این دو روش با یکدیگر در محلی است که برش ها در آن جا ایجاد می شوند.

جراحی بینی به روش باز

در این روش از عمل بینی ، برش های بینی در ناحیه پوست اضافی بین حفره های بینی ( در اصطلاح پزشکی این ناحیه را کلوملا می نامند. ) ایجاد می شوند ، جراح بینی پس از ایجاد کردن برش اقدام به بلند کردن پوست بینی می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد ؛ به دلیل وسیع بودن دید جراح بینی در این روش ، او می تواند تغییرات زیادی را اعمال کند ؛ هم چنین به همین دلیل ، جراحی های پیچیده به این روش انجام می شوند.

جراحی بینی بسته

برش های جراحی بینی در روش بسته ، در لبه داخلی حفره های بینی ایجاد می شوند.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 1. بهبودی بیمار در این روش سریعا رخ می دهد.
 2. میزان تورم و کبودی بیمار پس از جراحی ، کمتر از روش باز می باشد.
 3. جای اسکار بر روی سطح خارجی پوست بینی باقی نمی ماند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • بیماران پس از جراحی بینی ، دچار تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده می شوند ، آن ها می توانند به منظور رفع کبودی و ورم از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • احساس کمی درد پس از جراحی زیبایی بینی ، طبیعی می باشد ؛ بیماران می توانند با اجازه از پزشک از مسکن به منظور برطرف کردن درد استفاده کنند.
 • بهترین زمان جهت استحمام را از جراح بینی خود بپرسید.
 • استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، باعث افزایش تورم در بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند می شود از این رو آن ها باید تا مدتی از مصرف این موارد اجتناب نمایند.
 • بهتر است بیماران پس از جراحی زیبایی بینی ، از غداهای نرم و آبکی که نیازی به جویدن ندارند استفاده کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند.
 • استفاده از عینک طبی و آفتابی تا مدتی برای بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه نمی شود زیرا استفاده از عینک باعث تغییر فرم ظاهری بینی می شود.
 • استفاده از نمک و ادویه باعث افزایش تورم در بیماران می شود ، بنابراین تا مدتی این موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

مواردی مانند تجربه جراح بینی ، میزان گستردگی جراحی بینی ، هزینه آزمایشات و داروها ، دستمزد جراح بینی ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه اتاق عمل ، هزینه پرسنل اتاق عمل و غیره در هزینه نهایی جراحی بینی تاثیر گذاراند ؛ هزینه جراحی بینی ، پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص می شود.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پانزده + نه =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram