جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : یکی از مشکلاتی که باعث می شود افراد برای انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی اقدام کنند ، رفع کج بودن فرم بینی است .

جراحی بینی کجتیغه بینی باید کاملاً صاف باشد و حتی یک کج بودن جزئی نیز در ظاهر بیمار تاثیر دارد.

کج شدن بینی یا کج بودن بینی دلایل مختلفی دارد . مانند :

برخی از افراد در کودکی دچار آسیب یا حادثه می شود و به دلیل نرم بودن استخوان های بینی در سنین کودکی ، فرم بینی شان به طور کج رشد می کند.

برخی از بزرگسالان نیز در حوادثی چون تصادف یا درگیری دچار کج بودن بینی می شود .

دومورد گفته شده با انجام جراحی زیبایی بینی برطرف می شود اما کج بودن بینی اگر ناشی از جراحی بینی اولیه باشد ، نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارد .

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه به منظور رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی اولیه انجام می شود به همین دلیل بیمارانی که پس از رینوپلاستی ، دچار کج بودن فرم بینی یا حتی دچار کج بودن نوک بینی شده اند ، باید جراحی ترمیمی انجام دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با جراحی بینی ترمیمی به مقاله مربوطه در سایت دکتر مرادیان مراجعه نمایید .

تفاوت کج بودن بینی با انحراف بینی

کج بودن بینی را انحراف بینی نیز می گویند اما از نظر پزشکی این دو کاملاً با یکدیگر متمایز هستند .

انحراف بینی در اصل کج شدن تیغه وسط بینی است و منجربه  اختلال در عملکرد بینی می شود ولی کج بودن فرم بینی مشکلی برای عملکرد بینی به وجود نمی آورد .

عمل انحراف تیغه بینی یا سپتوپلاستی در اصل اصلاح سپتوم  بینی و بهبود عملکرد بینی است در نتیجه جراحی درمانی مرتبط با بینی محسوب می شود و در صورت تایید جراح بینی ، بیمار می تواند هزینه هایی که تقبل کرده است را از بیمه دریافت کند .

عمل بینی کج نیز به منظور بهبود ناهنجاری های ظاهری بینی انجام می شود ، در نتیجه جراحی زیبایی مرتبط با بینی محسوب می شود و هزینه به طور کامل توسط بیمار پرداخت می شود .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

طبق توصیه جراح بینی ، فرد پس از انجام جراحی بینی کج ، باید به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت و بینی ، از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خودداری کرده و طاق باز بخوابد .

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی ، ساخت زاویه ۳۰ درجه می باشد ؛ به این منطور ، افراد باید در حین استراحت و خواب ،  دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ، تا سر در مکانی بالاتر از بدن قرار گیرد ؛ این کار کمک شایانی به رفع تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی ، می کند .

تورم و کبودی بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از هر جراحی ، مسئله ای عادی بوده و به تدریج برطرف می شود ؛ حال رعایت برخی از نکات ، می تواند به تسریع در روند رفع تورم و کبودی ناشی از عمل بینی ، کمک کند ؛ که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

مصرف آب آناناس و آب کرفس

استفاده از کمپرس یخ ، به خصوص در روزهای ابتدائی پس از عمل بینی

قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

حذف یا کاهش قابل توجه نمک و ادویه از رژیم غذایی

مصرف سیگار و الکل پس از جراحی بینی

استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پس از جراحی بینی ، سبب بروز تداخل در روند بهبودی افراد می شود ؛ به همین منظور بهتر است افراد تا مدتی از مصرف این موارد خودداری کرده و حتی توصیه می شود ، در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند .

تعرفه جراحی بینی کج

برای تعیین هزینه بهتر است به جراح بینی مراجعه کنید تا در ابتدا مشخص شود دلیل کج بودن بینی است .

دستمزدی که جراحان بینی دریافت می کنند ، متغیر است به همین دلیل سعی کنید هزینه حدودی را نیز از جراح بینی مدنظرتان جویا شوید .

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو × پنج =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram