بهترین جراح بینی

یکی از مهم ترین مراحلی که منجر به کسب یک نتیجه ایده آل از جراحی بینی می شود ، انتخاب جراح بینی است . انجام جراحی بینی یکی از مهم ترین و رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد به همین دلیل میزان مهارت در زمینه رینوپلاستی اهمیت بالایی دارد .

تمامی افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی یا جراحی بینی درمانی می کنند ، توقع دارند که نتیجه دلخواه خود را کسب کنند و هیچ گونه عارضه ای برای شان به وجود نیاید .

عدم بروز عوارض بستگی به تکنیک و مهارت جراح بيني دارد . بنابراین نیاز است قبل از هر گونه اقدامی در راستای جراحی بینی ، در ابتدا یک جراح بینی خوب را انتخاب نمایید.

جراح بینی

ویژگی های جراح بینی خوب

  • بهترین جراح بینی در همان جلسه اول مشاوره ، تمام خواسته ها و توقعات بیمار را سوال می کند تا متوجه شود بیمار از نظر روانی ، شرایط انجام جراحی بینی را دارد یا خیر.
  • جراح بيني خوب در ابتدا فرم مد نظر بیمار را جویا  می شود ، سپس با توجه به نوع بینی بیمار تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بیمار قرار می دهد و می گوید که با استفاده از چه تکنیکی و تا چه اندازه ای می توان بینی را کوچک کرد.
  • جراح بینی باید علاوه بر تخصص در زمینه جراحی بینی ، در زمینه زیباشناسی نیز تخصص داشته باشد تا بتواند بهترین فرم را برای بینی با توجه به چهره بیمار ایجاد کند.
  • داشتن روابط عمومی قوی از دیگر مشخصات بارز یک جراح بینی خوب است ، برخورد یک جراح بینی در کاهش استرس و اضطراب بیمار تاثیر بسزایی دارد .
  • جراح بيني باید با صبر و حوصله فراوان تمام نکاتی که برای بیمار سوال است را پاسخ دهد ، برخی از بیماران به دلیل ترس و نگرانی سوالات بسیاری دارند که در چنین مواقعی جراح بینی باید با شکیبایی به تک تک سوالات ، پاسخ دهد .
  • جراح بینی ماهر ، منفعت مالی خود را در نظر نمی گیرد و در صورتی که بیمار کاندید مناسبی نباشد او را از انجام جراحی بینی منصرف می کند.

میزان اهمیت انتخاب جراح بینی

میزان تسلط به تکنیک ، دارا بودن تخصص در زمینه جراحی بینی ، آشنایی با آناتومی بینی و آشنایی با هنر زیباشناسی از مهم ترین عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی بینی است که به طور مستقیم با جراح بيني ارتباط دارند .

بنابراین متقاضیان جراحی بینی باید در انتخاب جراح بيني دقت بالایی داشته باشند تا به دلیل هزینه کمتر یا عدم تحقیقات درست ، یک فرد نامناسب را برای رینوپلاستی انتخاب نکنند.

نحوه انتخاب جراح بینی

  1. برای انتخاب جراح بینی می توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلا جراحی زیبایی بینی انجام داده اند، پرس و جو نمایید.
  2. با جستجو در گوگل لیستی از جراحان بینی را تهیه کنید.
  3. پس از تهیه این لیست با مراجعه به سایت جراح به بررسی رزومه کاری و میزان تحصیلات پزشک بپردازید.
  4. مشاهده نمونه کارهای پزشک مهم ترین عامل در انتخاب جراح بینی می باشد، از این جهت به گالری تصاویر سایت، صفحه اینستاگرام و یا مطب جراح مراجعه نمایید.

بهترین جراح بینی در شیراز کیست ؟

دکتر مرادیان جراح بینی شیراز ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، بهترین جراح بینی شیراز بوده و علاوه بر تجربه و مهارت ، نمونه کارهای موفق بسیاری نیز در این زمینه دارند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

جراح بینی

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی ، بسته به محل ایجاد برش به دو دسته جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته انجام می شود که انتخاب این روش ها به جراح بینی بستگی دارد.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در ناحیه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد می شوند و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش به دلیل وسعت دید جراح ، احتمال نامتقارن شدن بینی بسیار کم است.

در جراحی بینی به روش بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و تغییرات اعمال خواهد شد. این روش به دلیل محدودیت دید ایجاد شده، معمولا اولویت دوم جراحان بینی است و مناسب افرادی است که دارای مشکل خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند.

انواع بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در نتیجه نهایی جراحی بینی ، نوع بینی است که بر اساس میزان ضخامت پوست به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی شده اند.

بینی های استخوانی دارای پوست نازک و استخوان مستحکم می باشند؛ به همین دلیل افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند در بیشتر موارد و در صورت انتخاب جراح بینی متبحر ، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب خواهند کرد. این بینی ها برای انجام انواع جراح بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب هستند.

در مقابل بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و غضروف آن ها مقاومت کمتری دارد. جراحی بینی طبیعی مناسب ترین جراحی برای افرادی است که دارای بینی گوشتی هستند، چرا که به دلیل ضخامت پوست بینی آن ها ظرافت دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست.

برخی بر این باورند که داشتن برآمدگی در پل بینی تنها مختص بینی های استخوانی است، این در حالی است که این باور اشتباه است و ممکن است بینی با وجود داشتن قوز و تنها به خاطر داشتن پره های کلفت جزو بینی های گوشتی محسوب شوند.

مشاهده نمونه کارهای جراح بینی از این جهت اهمیت دارد که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی های استخوانی مهارت بالایی داشته باشد اما در جراحی بینی گوشتی نتایج مطلوبی کسب نکرده باشد.

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

بسیاری از افراد در رابطه با چگونگی خمیازه و عطسه بعد از عمل بینی ، سوال دارند ؛ در ذیل ، در این رابطه توضیح داده شده است :

عطسه بعد از عمل بینی : به افراد در دوران نقاهت جراحی بینی ، توصیه می گردد جلوی عطسه خود را نگرفته و با دهان باز عطسه کنند.

خمیازه بعد از عمل بینی : خمیازه ، امری طبیعی است که نیاز به کنترل آن پس از جراحی بینی ، نمی باشد ؛ تنها به توصیه پزشک جهت جلوگیری از باز شدن بخیه های عمل بینی ، در حین خمیازه اطراف بینی خود را با دست نگه داشته و همچنین ، از باز کردن گسترده دهان خودداری نمایید.

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی

در حال حاضر ؛ جراح بینی ، با به کارگیری تکنیک های نوین به تقویت ساختار بینی پرداخته و بدین طریق ، از افتادگی بینی جلوگیری می کند ؛ اما ، این بدین معنی نیست که خم کردن سر دیگر تاثیری بر روی افتادگی بینی ندارد ؛ بلکه ، همچنان خم کردن سر به مدت طولانی ، منجر به افزایش وزن بینی شده و بدین ترتیب ، می تواند منجر به بروز آثار مخرب بر روی بافت های بینی گردد ؛ به همین علت ، بهتر است از پایین انداختن سر خود به مدت طولانی خودداری نمایید.

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست ؟

طبق توصیه پزشک بهتر است بینی ، در روزهای ابتدایی پس از جراحی کمترین تحرک را داشته باشد ؛ به همین علت ، بهتر است افراد در دوران نقاهت عمل بینی از حرف زدن زیاد ، گریه کردن و خندیدن شدید خودداری نمایند ؛ چرا که ، این عوامل سبب تحرک بینی می شوند.

جراح بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است و متقاضیان بسیار زیادی دارد. محبوب بودن رینوپلاستی یا جراحی بینی باعث می شود که هزینه جراحی بینی یکی از مسائل مهم در زمینه رینوپلاستی باشد.

مباحث مالی در هر زمینه ای اهمیت بالایی دارند و هزینه عمل زیبایی بینی جزو اولین سوالات متقاضیان جراحی بینی است.

تعیین هزینه رینوپلاستی بستگی به عوامل متفاوتی دارد و برای تعیین هزینه دقیق ، نیاز است که بیمار توسط جراح بینی معاینه شود.

جراحی بینی در طی یک جلسه جراحی انجام می شود و بیمار پس از رینوپلاستی در طی جلسات تعیین شده ای با جراح بینی جهت بررسی وضعیت بینی ملاقات خواهد داشت.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

در ذیل به پرتکرارترین سوالات جراحی زیبایی بینی پاسخ داده شده است ، جهت دریافت پاسخ پرسش خود با همراه باشید.

آیا نتایج جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند ، به علت برگشت پذیری نتایج آن از انجام جراحی زیبایی بینی واهمه دارند ؛ در این باره باید ذکر شود که در گذشته به علت استفاده از تکنیک های غیر استاندارد احتمال برگشت پذیری نتایج جراحی بینی گوشتی وجود داشت ؛ اما در حال حاضر جراح بینی ، به منظور انجام عمل بینی گوشتی از تکنیک های نوین و استاندارد همانند پیوند غضروف استفاده کرده و این مسئله از بازگشت بینی به حالت اولیه خود ، جلوگیری می کند.

بنابراین می توان به جرات گفت در صورت مراجعه به بهترین جراح بینی ، جهت انجام عمل رینوپلاستی هیچ گونه خطری شما را تهدید نکرده و بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد.

آیا جراحی بینی دردناک است ؟

رینوپلاستی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود بنابراین بیماران در حین انجام آن دردی را احساس نخواهند کرد ؛ احساس درد خفیف در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی نیز مسئله ای عادی بوده که با مصرف مسکن کاهش می یابد.

چه مدت پس از جراحی بینی نیاز به استفاده از چسب بینی است ؟

مدت زمان استفاده از چسب بینی ، بسته به نظر جراح بینی با توجه به شرایط بیماران متفاوت می باشد ؛ از این رو در این رابطه باید نظر جراح معالج خود را جویا شوید.

دوران نقاهت جراحی رینوپلاستی چقدر است ؟

امروز با توجه تکنیک های نوین جراحی زیبایی بینی ، دوران نقاهت آن به ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram