جراح بینی

یکی از مهم ترین مراحلی که منجربه کسب یک نتیجه ایده آل از جراحی بینی می شود ، انتخاب جراح بینی است .

انجام جراحی بینی یکی از مهم ترین و رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد به همین دلیل میزان مهارت در زمینه رینوپلاستی اهمیت بالایی دارد .

تمامی افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی یا جراحی بینی درمانی می کنند ، توقع دارند که نتیجه دلخواه خود را کسب کنند و هیچ گونه عارضه ای برایشان به وجود نیاید .

عدم بروز عوارض بستگی به تکنیک و مهارت جراح بيني دارد .

 بنابراین نیاز است قبل از هر گونه اقدامی در راستای جراحی بینی ، در ابتدا یک جراح بینی خوب را انتخاب نمایید.

جراح بینی

ویژگی های جراح بینی خوب

  • بهترین جراح بینی در همان جلسه اول مشاوره ، تمام خواسته ها و توقعات بیمار را سوال  می کند تا متوجه شود بیمار از نظر روانی ، شرایط انجام جراحی بینی را دارد یا خیر.
  • جراح بيني خوب در ابتدا فرم مدنظر بیمار را جویا  می شود ، سپس با توجه به نوع بینی بیمار تمام اطلاعات موردنیاز را در اختیار بیمار قرار می دهد و می گوید که با استفاده از چه تکنیکی و تا چه اندازه ای می توان بینی را کوچک کرد.
  • جراح بینی باید علاوه بر تخصص در زمینه جراحی بینی ، در زمینه زیباشناسی نیز تخصص داشته باشد تا بتواند بهترین فرم را برای بینی با توجه به چهره بیمار ایجاد کند.
  • داشتن روابط عمومی قوی از دیگر مشخصات بارز یک جراح بینی خوب است ، برخورد یک جراح بینی در کاهش استرس و اضطراب بیمار تاثیر بسزایی دارد .
  • جراح بيني باید با صبر و حوصله فراوان تمام نکاتی که برای بیمار سوال است را پاسخ دهد ، برخی از بیماران به دلیل ترس و نگرانی سوالات بسیاری دارند که در چنین مواقعی جراح بینی باید با شکیبایی به تک تک سوالات ، پاسخ دهد .
  • جراح بینی ماهر منفعت مالی خود را در نظر نمی گیرد و در صورتی که بیمار کاندید مناسبی نباشد او را از انجام جراحی بینی منصرف می کند.

میزان اهمیت انتخاب جراح بینی

میزان تسلط به تکنیک ، دارا بودن تخصص در زمینه جراحی بینی ، آشنایی با آناتومی بینی و آشنایی با هنر زیباشناسی از مهم ترین عوامل موثر بر نتیجه عمل جراحی بینی هستند که به طور مستقیم با جراح بيني ارتباط دارند .

بنابراین متقاضیان جراحی بینی باید در انتخاب جراح بيني دقت بالایی داشته باشند تا به دلیل هزینه کمتر یا عدم تحقیقات درست ، یک فرد نامناسب را برای رینوپلاستی انتخاب نکنند.

جراح بینی

نحوه انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی می توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلا جراحی زیبایی بینی انجام داده اند، پرس و جو نمایید.

با جستجو در گوگل لیستی از جراحان بینی را تهیه کنید.

پس از تهیه این لیست با مراجعه به سایت جراح به بررسی رزومه کاری و میزان تحصیلات پزشک بپردازید.

مشاهده نمونه کار های پزشک مهم ترین عامل در انتخاب جراح بینی می باشد، از این جهت به گالری تصاویر سایت، صفحه اینستاگرام و یا مطب جراح مراجعه نمایید.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی ، بسته به محل ایجاد برش به دو دسته جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته انجام می شود که انتخاب این روش ها به جراح بینی بستگی دارد.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در ناحیه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد می شوند و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش به دلیل وسعت دید جراح، احتمال نا متقارن شدن بینی بسیار کم است.

در جراحی بینی به روش بسته  برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و تغییرات اعمال خواهد شد. این روش به دلیل محودیت دید ایجاد شده، معمولا اولویت دوم جراحان بینی است و مناسب افرادیست که دارای مشکل خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند.

انواع بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در نتیجه نهایی جراحی بینی ، نوع بینی است که بر اساس میزان ضخامت پوست به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی شده اند.

بینی های استخوانی دارای پوست نازک و استخوان مستحکمی می باشند؛ به همین دلیل افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند در بیشتر موارد و در صورت انتخاب جراح بینی متبحر، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب خواهند کرد. این بینی ها برای انجام انواع جراح بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب هستند.

در مقابل بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و غضروف آنها مقاومت کمتری دارد. جراحی بینی طبیعی مناسب ترین جراحی برای افرادیست که دارای بینی گوشتی هستند، چرا که به دلیل ضخامت پوست بینی آنها ظرافت دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست.

برخی بر این باورند که داشتن برآمدگی در پل بینی تنها مختص بینی های استخوانی است، این در حالیست که این باور اشتباه است و ممکن است بینی با وجود داشتن قوز و تنها به خاطر داشتن پره های کلفت جزو بینی های گوشتی محسوب شوند.

مشاهده نمونه کار های جراح بینی از این جهت اهمیت دارد که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی های استخوانی مهارت بالایی داشته باشد اما در جراحی بینی گوشتی نتایج مطلوبی کسب نکرده باشد.

جراح بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است و متقاضیان بسیار زیادی دارد.

محبوب بودن رینوپلاستی یا جراحی بینی باعث می شود که هزینه جراحی بینی یکی از مسائل مهم در زمینه رینوپلاستی باشد.

مباحث مالی در هر زمینه ای اهمیت بالایی دارند و هزینه عمل زیبایی بینی جزو اولین سوالات متقاضیان جراحی بینی است.

تعیین هزینه رینوپلاستی بستگی به عوامل متفاوتی دارد و برای تعیین هزینه دقیق ، نیاز است که بیمار توسط جراح بینی معاینه شود.

به طور معمول رینوپلاستی هزینه تقریباً بالایی دارد و با مبالغی چون ۲ میلیون تومان یا ۱ میلیون تومان قابل انجام نمی باشد.

به همین دلیل برخی از متقاضیان خواستار پرداخت هزینه رینوپلاستی به صورت اقساطی یا چکی هستند.

جراحی بینی در طی یک جلسه جراحی انجام می شود و بیمار پس از رینوپلاستی در طی جلسات تعیین شده ای با جراح بینی جهت بررسی وضعیت بینی ملاقات خواهد داشت.

بنابراین پرداخت هزینه باید به صورت نقدی باشد و جراح بینی ، رینوپلاستی را به صورت اقساطی یا چکی انجام نمی دهد.

متقاضیان بهتر است زمانی اقدام به رینوپلاستی کنند که از نظر مالی آمادگی داشته باشند و بتوانند دستمزد جراح بینی و هزینه های جانبی رینوپلاستی را پرداخت کنند.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 + 19 =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram