رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز : در جوامع امروزی ، زیبایی برای افراد اهمیت بالایی دارد و اکثریت افراد ، علی الخصوص بانوان به دنبال افزایش زیبایی چهره و اندام هستند.

با یک جستجوی ساده در مرورگرهای اینترنتی ، به راحتی متوجه می شوید که روش های تهاجمی و  غیرتهاجمی بسیار زیادی برای اصلاح ناهنجاری های چهره وجود دارد ، ولی برخی از آن ها محبوبیت بیشتری دارند.

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از محبوبترین روش های جراحی است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.

بینی ، از اعضایی است که در زیبایی و تناسب چهره نقش بسیار مهمی دارد و به دلیل مرکزیت بینی در چهره ، کوچک ترین اختلال ظاهری بینی نیز می تواند تاثیر منفی برای زیبایی فرد داشته باشد.

رینوپلاستی چیست ؟رینوپلاستی باز

همانطور که گفته شد رینوپلاستی ، محبوب ترین جراحی زیبایی است که علاوه بر جوانان در بین میانسالان و نوجوان نیز محبوب بوده و از هر رده سنی متقاضی دارد.

رینوپلاستی ، تنها جنبه اصلاح ظاهر بینی را ندارد و علاوه بر مشکلات ظاهری بینی ، منجر به بهبود مشکلات عملکردی بینی نیز می شود.

مشکلات تنفسی ، خروپف و مشکلات مرتبط با بینی توسط جراحی به راحتی برطرف می شوند ، به همین دلیل علاوه بر زیبایی فرم بینی برخی از افراد نیز به دلیل بهبود عملکرد بینی ، اقدام به جراحی بینی می کنند.

رینوپلاستی ، تنها تحت دو تکنیک باز و بسته انجام می شود و هر گونه روش دیگری چون لیزر ، تنها جنبه تبلیغات و جذب مشتری دارند.

از لیزر ، به عنوان جدیدترین روش جراحی بینی نام برده می شود ؛ اما رینوپلاستی توسط لیزر ، امکانپذیر نیست.

رینوپلاستی باز چگونه انجام می شود ؟

برای اینکه جراح بینی بتواند به ساختار بینی دسترسی داشته باشد ، بینی نیاز به برش دارد که این برش ها ، بسته به مهارت جراح بینی و مشکل بینی بر سطح یا داخل بینی زده می شوند.

زمانی که جراح بینی برای دسترسی به ساختار بینی ، علاوه بر برش پره های بینی ، برشی بر روی ستون بینی دو پره بینی یا کلوملا نیز ایجاد نماید ، رینوپلاستی را به روش باز انجام داده است .

مزیت روش جراحی بینی باز ، دید مستقیم جراح بینی به ساختار بینی است ؛ زیرا پس از برش کلوملا ، پوست از اسکلت بینی جدا می شود تا جراح ، بتواند به خوبی تغییرات مدنظر را اعمال نماید.

در اصل تفاوت جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته برشی است که جراحان بینی برای انجام رینوپلاستی نیاز دارند.

در ارتباط با روش جراحی به جراح بینی اعتماد کنید ؛ زیرا با توجه به مشکل بینی ، تشخیص می دهد که چه روشی مناسب تر است.

اقدامات قبل از جراحی بینی

از آن جهت که تاثیر گذارترین عامل در جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی می باشد ، انتخاب او از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ بنابراین اولین و مهم ترین اقدام انتخاب جراح بینی متخصص و مجرب می باشد.

  • جلسه با جراح بینی

بیماران باید تمام اطلاعات سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک معالج قرار دهند ، برای نمونه داروهایی که نسبت به آن حساسیت دارند ، مبتلا بودن به بیماری و غیره.

  • روز قبل از جراحی بینی

بهتر است روز قبل از رینوپلاستی باز ، استحمام کنید ؛ زیرا شما تا چند روز بعد از جراحی بینی اجازه رفتن به حمام را ندارید.

آقایان باید قبل از مراجعه به بیمارستان جهت انجام عمل زیبایی بینی ، ریش و سبیل خود را بتراشند.

  • روز جراحی بینی

در روز جراحی زیبایی بینی ، بیماران باید ناشتا باشند به همین علت توصیه می شود از ۸ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

بهتر است بانوان زمانی که جهت جراحی زیبایی بینی ، به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کنند ، بدون آرایش باشند و زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.

همراه داشتن سوابق پزشکی در روز عمل زیبایی بینی ، بسیار مهم است ؛ بنابراین مدارک پزشکی خود را فراموش نکنید.

بهتر است مراجعه کنندگان جهت عمل زیبایی بینی ، با یک همراه در بیمارستان حضور یابند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • رژیم غذایی

بیماران باید بعد از رینوپلاستی باز ، از مصرف مواد غذایی سفت پرهیز کنند و در عوض غذاهای نرم و آبکی مصرف کنند.

مصرف ادویه و نمک ، در افزایش تورم بعد از عمل بینی بسیار تاثیر گذار است ؛ بنابراین تا مدتی ، مصرف این موارد را به حداقل برسانید.

مصرف آب آناناس و آب کرفس به کاهش تورم و کبودی کمک بسیار زیادی می کند و بیماران می توانند این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

  • تورم و کبودی

موارد بسیار زیادی همچون مصرف سیگار ، الکل ، گرما ، خم کردن سر به سمت پایین و غیره در افزایش تورم و کبودی بیماران تاثیر گذار است ، بنابراین بیماران باید در این موارد بسیار دقت کنند.

  • نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن بر روی پهلو و شکم باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود به همین علت توصیه می شود بیماران طاق باز بخوابند ، علاوه بر آن قرار دادن دو بالش در زیر سر و بلند تر شدن سر از بدن باعث کاهش ورم بیماران می شود.

  • ورزش

انجام ورزش های سبک بعد از گذشت  ۱ ماه از عمل بینی ، اشکال ندارد ؛ اما انجام ورزش های سنگین که احتمال فشار آمدن به بینی در آن وجود دارد ، توصیه نمی شود.

 

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram