عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی

عمل زیبایی بینی : بینی در وسط صورت بوده و برجسته است ، وجود همین دو عامل موجب می شود تا در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار باشد ؛ بینی علاوه بر بی نقص بودن باید با اجزای دیگر صورت تناسب داشته باشد ، در غیر اینصورت موجب تاثیر منفی بر زیبایی چهره خواهد شد. ( جراح بینی )

 • ایرادات ظاهری بینی
 • کج بودن بینی
 • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • قوز بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • بزرگ تر بودن سایز بینی از حد استاندارد
 • گوشتی و بزرگ بودن نوک بینی
 • افتادگی نوک بینی

از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است در بینی افراد وجود داشته باشند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی چیست ؟

جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی صورت می گیرد که به جراحی بینی با اهداف زیبایی ، جراحی زیبایی بینی یا عمل زیبایی بینی گفته می شود ؛ هدف از انجام جراحی زیبایی بینی ، از بین بردن نواقصی است که در بینی وجود داشته و موجب نازیبایی فرد شده است.

روش جراحی بینی

دکتر حسین مرادیان ، جراح بینی شیراز به دلیل مزایایی که جراحی بینی باز نسبت به جراحی بینی بسته دارد ؛ از این روش برای جراحی کردن بینی ها استفاده می کند ؛ در این روش، ابتدا بیمار توسط تکنسین بیهوشی ، بیهوش شده و سپس جراح بینی تعدادی برش در داخل بینی و یک برش بسیار کوچک بر روی کلوملا ایجاد می نماید ؛ بعد از ایجاد برش ها ، پوست توسط ابزارهای مخصوص بالا نگه داشته شده و جراح بینی با بکارگیری تمام مهارت خود ، اقدام به انجام اصلاحات در بینی می نماید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از عمل بینی

طبق توصیه جراح زیبایی بینی ، افراد زیباجو که تحت عمل بینی قرار گرفته اند ، بهتر است رژیم غذایی خود را با مواد غذایی نرم و آبکی شروع کرده و به مرور مواد غذایی سفت را در رژیم خود قرار دهند ؛ چرا که در روزهای ابتدائی پس از عمل جراحی بینی ، صورت باید کم ترین تحرک را داشته باشد ؛ در ذیل به برخی از موارد که رعایت آن ها در رژیم غذایی دوران نقاهت عمل بینی ، اهمیت به سزایی دارد ، اشاره شده است :

قرار دادن آب آناناس و آب کرفس در رژیم غذایی

حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی

عدم استفاده از نی به منظور نوشیدن مایعات

عمل زیبایی بینی

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه ، یکی از عادت های حیاتی انسان بوده که غیر ارادی می باشد و انسان در کنترل آن نقشی ندارد ؛ از این رو پزشک به کسانی که در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی به سر می برند ، توصیه می کند در حین خمیازه کشیدن ، دهان خود را بیش از اندازه باز نکرده و به منظور جلوگیری از پاره شدن بخیه های عمل بینی ، آن را با دست نگه دارند ؛ بدین ترتیب از باز شدن آن ها جلوگیری می شود.

ورم بعد از جراحی زیبایی بینی

به دلیل تغییراتی که در پوست و ساختمان بینی صورت می گیرد معمولا مقداری ورم و همینطور کبودی در آن ظاهر می گردد که شدت آن در افراد مختلف متفات است ؛ ورم بینی را نمی توان به طور کامل از بین برد و از بین رفتن آن مستلزم گذر زمان است ؛ ولی با انجام یک سری اقدامات می توان در روند کاهش ورم بینی ، تسریع ایجاد نمود.

اقدامات برای کاهش ورم بینی

 1. زدن چسب بینی
 2. گذاشتن کمپرس آب سرد
 3. عدم مصرف غذاهای سفت و پر ادویه
 4. پرهیز از برقراری رابطه زناشویی به مدت دو هفته
 5. و غیره.

در صورت تمایل برای آگاهی از اقدامات بعد از عمل بینی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر حسین مرادیان مراجعه نمایید.

عمل زیبایی بینی گوشتی

از خصوصیات بینی گوشتی ، می توان به غضروف ضعیف و پوست ضخیم اشاره کرد ، وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی است که جراحی بینی گوشتی را سخت می کند.

در برخی موارد جراح بینی قبل از عمل زیبایی بینی ، جهت نازک شدن پوست بینی به آن کورتون تزریق می کند ؛ در این صورت نتیجه جراحی بینی گوشتی رضایت بخش تر خواهد بود ؛ برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی از هر دو روش باز و بسته استفاده می شود.

در گذشته ، برخی از جراحان بینی اقدام به صیقل دادن غضروف بینی های گوشتی می کردند که این موضوع باعث برگشت پذیری بینی های گوشتی میشد ؛ اما امروزه جراح بینی علاوه بر صیقل ندادن غضروف بینی گوشتی ، اقدام به تقویت آن ها نیز می کند.

تقویت غضروف و استفاده از تکنیک های جدید و به روز باعث شده است که درصد امکان بازگشت پذیری بینی های گوشتی به صفر برسد.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی با لیزر

مطالبی که بیماران درباره جراحی زیبایی بینی با لیزر می شنوند ؛ فقط جنبه تبلیغاتی دارد و چنین چیزی امکان پذیر نیست ؛ با پیشرفت فناوری در عرصه پزشکی ، از لیزر در بسیاری از جوانسازی های پوست استفاده می شود و حتی می توان برش های جراحی بینی را با لیزر انجام داد ؛ اما انجام کل جراحی بینی با لیزر امکان پذیر نیست.

قیمت عمل زیبایی بینی

موارد بسیاری بر روی نتیجه نهایی قیمت عمل زیبایی بینی تاثیر گذاراند ، به همین دلیل است که بیماران قیمت های متفاوتی برای انجام جراحی زیبایی بینی می شنوند.

در بعضی از موارد بیماران با جراحانی رو به رو می شوند که هزینه بسیار کمی بابت عمل زیبایی بینی دریافت می کنند.

 • در آن زمان برای بیماران این سوال پیش می آید که علت این ارزانی چیست ؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم ، بعضی از جراحان هستند که تازه شروع به کار کرده اند و تجربه کافی را ندارند آن ها به منظور افزایش تجربه و انجام جراحی های متعدد ، قیمت پایینی بابت جراحی بینی دریافت می کنند.

 • اما آیا انجام جراحی بینی ، توسط جراح بی تجربه ارزش ریسک کردن را دارد ؟

در حین جراحی بینی ، ممکن است جراح بینی با مشکلاتی رو به رو شود حال چگونه بر طرف کردن این مشکلات بستگی به میزان تجربه جراح بینی دارد ؛ اگر جراح بینی ، بی تجربه باشد ممکن است علاوه بر رفع نکردن مشکلات باعث بروز مشکلات جدیدی نیز شود.

سوالات بعد از عمل بینی

 • سوال برخی از بیماران در این باره است که آیا امکان برگشت قوز بینی های استخوانی ، بعد از عمل بینی وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال بگوییم اگر جراح ، که جراحی بینی شما را انجام داده است به اندازه کافی مجرب بوده باشد ؛ چنین چیزی امکان پذیر نیست.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram