مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش : امروزه عمل های جراحی زیبایی ، بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته اند. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، یکی از این اعمال جراحی زیبایی است که به کمک آن می توان ایرادات گوش از جمله بیرون زدگی ، عدم تقارن گوش ها ، برجستگی گوش ، بزرگی بیش از حد گوش و غیره را برطرف نموده و اندازه و فرم آن را تصحیح نمود.

جراحی زیبایی گوش به دلیل اصلاح نمای ظاهری گوش ، بر میزان اعتماد به نفس فرد می افزاید.

قاعدتا جراحی گوش نیز همچون دیگر اعمال زیبایی ، جهت پیشرفت سریع فرآیند بهبودی مستلزم رعایت برخی نکات و دستورالعمل های مراقبتی می باشد که در مقاله پیش رو مراقبت های بعد از جراحی گوش را تشریح خواهیم نمود.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

  • در پایان زمان عمل ، گوش ها پانسمان می شوند و بیمار باید تا زمانی که این پانسمان بر روی گوش وی قرار گرفته است از دوش گرفتن اجتناب نماید.
  • افراد پس از جراحی زیبایی گوش باید داروهایی که پزشک آن ها برایشان تجویز نموده را سر وقت و به طور مرتب مصرف کنند ، چرا که قطعا این داروها در تسریع پروسه بهبودی تاثیر بسزایی دارند.

لازم به ذکر است که داروهای تجویز شده می بایست به طور کامل و تا زمان اتمام دارو مصرف شوند و نباید بیمار به صورت خودسرانه اقدام به قطع مصرف آن ها نماید.

  • بعد از جراحی زیبایی گوش ، مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع می باشد.
  • پس از جراحی گوش ، احساس درد در ناحیه گوش ها مسئله ای عادی است و نباید از این مسئله دچار نگرانی شد ، اما در صورتی که درد گوش ها به حدی تشدید شود که برای بیمار غیرقابل تحمل گردد و حتی در برخی موارد با تورم و کبودی همراه شود ، بیمار باید سریعا پزشک خود را آگاه نماید.
  • استراحت بعد از جراحی گوش ، حداقل تا ۷۲ ساعت الزامی بوده و بیمار پس از این مدت می تواند به انجام فعالیت های روتین خود بپردازد.
    توصیه می شود تا چند روز بعد از عمل گوش ، فرد از رفتن به استخر و شنا کردن پرهیز نماید.
  • مشاهده هر گونه ترشحات خونی از محل بخیه پس از عمل زیبایی گوش ، البته در صورتی که شدید باشد باید به اطلاع پزشک معالج برسد.
  • به خاطر داشته باشید که در زمان هایی که جراح معالج تان درخواست می کند می بایست جهت انجام چکاپ و معاینه وضعیت گوش تان به مطب ایشان رجوع نمایید.

در پایان ، بیان این مطلب بسیار حائز اهمیت است که چنانچه جراحی زیبایی گوش به وسیله یک جراح گوش ماهر و چیره دست انجام گیرد ، مسلما عوارضی به دنبال نخواهد داشت و در صورت بروز برخی عوارض جزئی نیز نباید نگران بود ، چرا که پس از چند روز به خوبی مرتفع می گردد.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram