همه چیز درباره جراحی بینی یا رینوپلاستی

برای متقاضیان رینوپلاستی مهم است که همه چیز درباره جراحی بینی را بدانند و پیش از انجام رینوپلاستی ، اطلاعات حدودی را نسبت به این جراحی به دست آورند. جراحی زیبایی بینی به منظور بهبود فرم بینی انجام می شود و مانند تمام جراحی های دیگر برای برخی از افراد محدودیت هایی را به دنبال دارد.

در اکثر مواقع، عمل بینی محدودیتی را به همراه ندارد و بیشتر متقاضیان کاندید مناسبی برای این جراحی زیبایی هستند ؛ اما بهتر است پیش از رینوپلاستی ، جلسه ای با جراح بینی داشته باشید تا وضعیت عمومی بدن تان بررسی شود ؛ بررسی وضعیت عمومی بیمار ، مشخص می کند که می تواند راینوپلاستی انجام دهد یا بهتر است از انجام جراحی زیبایی بینی صرف نظر کند.

همه چیز درباره جراحی بینی

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای جراحی بینی ، سنی است که ساختار بینی به تثبیت رسیده باشد ؛ در اصل بهتر است بیماران ، زمانی اقدام به رینوپلاستی نمایند که دوره بلوغ شان به اتمام رسیده باشد.

جراحی بینی در سنین پایین تر یا پیش از دوران بلوغ نیز امکان پذیر است اما جراحی ، مانع از رشد بینی نمی شود و بینی جراحی شده نیز روند طبیعی رشد را طی می کند ، بنابراین بینی جراحی شده می تواند در معرض تغییر قرار گیرد.

بهترین سن برای رینوپلاستی بین ۲۰ تا ۴۰ سال است ؛ ولی افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند نیز پس معاینه و تایید جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، می توانند اقدام به رینوپلاستی نمایند.

نکاتی درباره عمل بینی

  • بروز عوارض موقتی ؛ چون کبودی ، تورم ، درد ، خونریزی خفیف و موارد این چنینی امری طبیعی است و بخشی از روند ترمیم بینی محسوب می شود.
  • حداقل تا ۶ ماه هیچ نتیجه گیری در زمینه فرم بینی نداشته باشید ؛ زیرا نتیجه نهایی پس از رفع تورم کامل بینی مشخص می شود.
  • برای اینکه از بروز عوارضی چون تنگی نفس ، نارضایتی از فرم بینی ، چسبندگی بینی و غیره در امان باشید ؛ باید جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب نمایید.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی برای بسیاری از متقاضیان سوال است و سوال می کنند که چرا هزینه راینوپلاستی متغیر است ؛ در اصل جراحی بینی قیمت های متفاوتی دارد ؛ زیرا فاکتورهای متفاوت در تعیین هزینه تاثیرگذار است ؛ برای مطلع شدن از تعرفه رینوپلاستی باید به جراح بینی مدنظرتان مراجعه کنید تا پس از معاینه بینی ، هزینه رینوپلاستی اعلام شود.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram