ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی : انجام هرگونه فعالیت ورزشی برای حفظ سلامتی بدن مهم است و برخی از افراد به طور حرفه ای در یک رشته ورزشی فعالیت می کنند.

بسیاری از ورزشکاران نیز مانند دیگر افراد، خواستار انجام رینوپلاستی هستند اما نگران محدودیت در انجام ورزش هستند.

در ارتباط با عوارض جراحی بینی و محدودیت هایی که فرد پس از رینوپلاستی دارد، شایعه های بسیار زیادی شنیده می شود که یکی از این شایعه ها ، محدودیت های ورزشی پس از جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی هیچ گونه محدودیتی بری انجام فعالیتهای ورزشی ایجاد نمی کند و در ادامه مقاله به طور دقیق این موضوع را بررسی خواهیم کرد .

ورزش بعد از جراحی بینی

چند وقت بعد از عمل بینی میشود ورزش کرد ؟

بیمار در هفته اول مجاز به انجام هیچ گونه فعالیت ورزشی نمی باشد و بهتر است استراحت کند ولی از هفته دوم می تواند فعالیت های بسیار سبک را بدون استفاده از وزنه یا هر نوع وسیله ورزشی دیگر شروع کند.

به طور معمول ۱ الی ۲ ماه بهتر است که از فعالیت های ورزشی سنگین دور بمانید و فعالیت های سبک را نیز در حد مبتدی انجام دهید ولی پس از گذشت ۲ ماه می توانید با وزنه های سبک شروع به ورزش کنید.

شدت فعالیت های ورزشی به تدریج زیاد می شود و پس از گذشت ۶ ماه هیچ گونه محدودیتی در انجام ورزش ندارید و می توانید ورزش های قدرتی را شروع کنید.

انجام ورزش هایی چون بوکس ودیگر ورزش های رزمی به طور معمول تا یک سال به فرد توصیه نمی شود زیرا در این گونه ورزش ها احتمال آسیب دیدگی زیاد است و پیش از یک سال، امکان دارد که بینی جراحی شده تحت تاثیر قرار گیرد.

چند وقت بعد از عمل بینی میتوان شنا کرد ؟

استفاده از استخر و سونا حداقل تا ۲ ماه ممنوع است و برای شروع فعالیتهایی چون اسکی روی آب یا شیرجه بهتر است با جراح بینی صحبت کنید زیرا میزان بهبود بینی فرد برای شروع شنا و ورزش های آبی مهم است.

رقص بعد از عمل بینی

رقص نیز نوعی ورزش مفرح است که تقریبا تمامی افراد به آن علاقه مند هستند و فردی که جراحی زیبایی بینی انجام داده است حداقل ۱ الی ۲ ماه  قادر به رقصیدن نیست .

رقص هایی چون ترکی ، هیپ پاپ و غیره ، میزان ضربان قلب را افزایش می دهند و این امر بر روی تورم بینی تاثیر منفی دارد .

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram