چال گونه چیست ؟

حتما شما نیز افرادی را دیده اید که هنگام خنده یا کوچکترین حرکت لب ها، بخشی از لپ هایشان دچار فرورفتگی می شود. در اصل چال گونه فرورفتگی کوچکی در ناحیه لپ است که زیبایی چهره را چندین برابر می کند. افراد بسیار کمی به طور طبیعی دارای چال لپ یا چال گونه هستند و به طور معمول افرادی که چال لپ یا چال خنده ندارند در حسرت این فرورفتگی زیبا در لپ هستند. اما امروزه با توجه به پیشرفت صنعت پزشکی ، انواع جراحی ها برای زیبایی و جوانسازی چهره وجود دارد که جراحی چال لپ نیز یکی از همین جراحی های زیبایی است. انجام جراحی چال گونه نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و عدم بیهوشی یا بیهوش کردن بیمار بستگی به شرایط بیمار و صلاح جراح و متخصص گوش و حلق و بینی  دارد.

جراحی چال لپ نتیجه ماندگاری دارد و دوران نقاهت آن کوتاه است.

چال گونه

چال گونه چیست ؟

چال لپ به دلیل نقص عضلات صورت به وجود می آید به همین دلیل به آن لقب زیباترین نقص صورت را اختصاص داده اند. در واقع این نقص باعث می شود تا هنگام خندیدن یا حرکت عضلات لب ، قسمتی از لپ به داخل کشیده شود. به طور معمول اگر پدر یا مادر چال لپ داشته باشند ، کودکشان نیز با وجود چال بر روی لپ متولد خواهد داشت. چال خنده در بزرگسالی بروز نمی کند و اگر در کودکی چال لپ نداشته باشد ، تنها راه برای داشتن چال خنده ، انجام جراحی چاله گونه خواهد بود.

بسیاری از افراد به دنبال روش های ایجاد چال خنده هستند تا هنگام خندیدن ، زیباتر دیده شوند. همانطور که گفته شد بهترین روش برای داشتن چال لپ انجام جراحی چال گونه می باشد.

فرورفتگی لپ پس از جراحی چال خنده دائمی است ؟

خیر با پایان دوران نقاهت ، چال لپ تنها زمان خندیدن فرد یا حرکت عضلات اطراف لب مشاهده می شود. در نتیجه افرادی که برای انجام جراحی چال خنده اقدام می کنند نباید نگرانی در مورد مشاهده شدن دائمی چال لپ در حالت عادی باشند زیرا پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی ، چال لپ جراحی شده کاملاً شبیه چال لپ طبیعی می شود.

مراقبت های بعد از چال گونه

چگونگی سپری دوران نقاهت جراحی چال گونه ، تاثیرگذار بر روی نتایج دریافتی از چال گونه ، بوده و همچنین ، می تواند از بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز جلوگیری کند ؛ از این رو ، دارای اهمیت به سزایی می باشد ؛ بنابراین ، به توصیه های پزشک در این دوران ، گوش فرا داده و به هیچ عنوان ، سهل انگاری نکنید.

در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از چال گونه ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

  1. تا زمانی که بی حسی ، به طور کامل برطرف نشده و حس لامسه تان برنگشته از مصرف مواد غذایی سرد یا گرم ، خودداری نمایید.
  2. رعایت بهداشت دهان و دندان در این دوران ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان ، نباید در رابطه با آن سهل انگاری کرد ؛ لازم به ذکر است ، بدین منظور باید پس از هر بار مصرف مواد غذایی ، از دهان شویه استفاده نمایید.
  3. داروهای تجویز شده توسط پزشک ، باید به طور کامل و سر وقت مصرف شوند ؛ بنابراین ، به این مورد بسیار دقت نمایید.
  4. در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.
  5. پس از اتمام دوران نقاهت جراحی چال گونه ، می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید ؛ اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب نمایید.
  6. استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی ، مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد ؛ بهبودی پس از جراحی چال گونه را با اختلال مواجه می کنند ؛ به همین منظور ، باید تا مدتی از مصرف آن ها خودداری نمایید.

هزینه جراحی چال گونه چقدر است ؟

 برای مطلع شدن از هزینه چال لپ باید به جراح متخصص مدنظرتان مراجعه کنید.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × 1 =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram