چال گونه چیست ؟

حتما شما نیز افرادی را دیده اید که هنگام خنده یا کوچکترین حرکت لب ها ، بخشی از لپ هایشان دچار فرورفتگی می شود. در اصل چال گونه فرورفتگی کوچکی در ناحیه لپ است که زیبایی چهره را چندین برابر می کند. افراد بسیار کمی به طور طبیعی دارای چال لپ یا چال گونه هستند و به طور معمول افرادی که چال لپ یا چال خنده ندارند ؛ در حسرت این فرورفتگی زیبا در لپ هستند. اما امروزه با توجه به پیشرفت صنعت پزشکی ، انواع جراحی ها برای زیبایی و جوانسازی چهره وجود دارد که جراحی چال لپ نیز یکی از همین جراحی های زیبایی است. انجام جراحی چال گونه نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و عدم بیهوشی یا بیهوش کردن بیمار بستگی به شرایط بیمار و صلاح جراح و متخصص گوش و حلق و بینی  دارد.

جراحی چال لپ نتیجه ماندگاری دارد و دوران نقاهت آن کوتاه است.

چال گونه

چال گونه

چال لپ به دلیل نقص عضلات صورت به وجود می آید به همین دلیل به آن لقب زیباترین نقص صورت را اختصاص داده اند. در واقع این نقص باعث می شود تا هنگام خندیدن یا حرکت عضلات لب ، قسمتی از لپ به داخل کشیده شود. به طور معمول اگر پدر یا مادر چال لپ داشته باشند ، کودکشان نیز با وجود چال بر روی لپ متولد خواهد داشت. چال خنده در بزرگسالی بروز نمی کند و اگر در کودکی چال لپ نداشته باشد ، تنها راه برای داشتن چال خنده ، انجام جراحی چاله گونه خواهد بود.

بسیاری از افراد به دنبال روش های ایجاد چال خنده هستند تا هنگام خندیدن ، زیباتر دیده شوند. همانطور که گفته شد بهترین روش برای داشتن چال لپ انجام جراحی چال گونه می باشد.

فرورفتگی لپ پس از جراحی چال خنده دائمی است ؟

خیر با پایان دوران نقاهت ، چال لپ تنها زمان خندیدن فرد یا حرکت عضلات اطراف لب مشاهده می شود. در نتیجه افرادی که برای انجام جراحی چال خنده اقدام می کنند نباید نگرانی در مورد مشاهده شدن دائمی چال لپ در حالت عادی باشند زیرا پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی ، چال لپ جراحی شده کاملاً شبیه چال لپ طبیعی می شود.

چال گونه

مراقبت های بعد از چال گونه

چگونگی سپری دوران نقاهت جراحی چال گونه ، تاثیرگذار بر روی نتایج دریافتی از چال گونه ، بوده و همچنین ، می تواند از بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز جلوگیری کند ؛ از این رو ، دارای اهمیت به سزایی می باشد ؛ بنابراین ، به توصیه های پزشک در این دوران ، گوش فرا داده و به هیچ عنوان ، سهل انگاری نکنید.

در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از چال گونه ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

  1. تا زمانی که بی حسی ، به طور کامل برطرف نشده و حس لامسه تان برنگشته از مصرف مواد غذایی سرد یا گرم ، خودداری نمایید.
  2. افراد باید از دستکاری ناحیه جراحی شده ، اجتناب نمایند.
  3. رعایت بهداشت دهان و دندان در این دوران ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان ، نباید در رابطه با آن سهل انگاری کرد ؛ لازم به ذکر است ، بدین منظور باید پس از هر بار مصرف مواد غذایی ، از دهان شویه استفاده نمایید.
  4. داروهای تجویز شده توسط پزشک ، باید به طور کامل و سر وقت مصرف شوند ؛ بنابراین ، به این مورد بسیار دقت نمایید.
  5. در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.
  6. پس از اتمام دوران نقاهت جراحی چال گونه ، می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید ؛ اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب نمایید.
  7. استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی ، مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد ؛ بهبودی پس از جراحی چال گونه را با اختلال مواجه می کنند ؛ به همین منظور ، باید تا مدتی از مصرف آن ها خودداری نمایید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های پس از عمل زیبایی چال گونه ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه نمایید ؛ مقاله جامعی در این باره ، تهیه شده و در سایت موجود است.

از آنجایی که این مطلب ، دارای اهمیت بسیاری است ؛ به طور مجدد در ذیل ، آن را تکرار کرده ایم :

رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک در دوران عمل جراحی چال گونه ، علاوه بر تسریع در بهبودی ، منجر به جلوگیری از بروز عوارض و همچنین دریافت نتایج مطلوب از آن نیز می گردد ؛ بنابراین ، در این باره بسیار دقت کرده و به تمامی توصیه های پزشک معالج خود با دقت عمل نمایید.

هزینه جراحی چال گونه چقدر است ؟

هزینه جراحی چال گونه در هر فرد متغیر می باشد ؛ برای مطلع شدن از هزینه قطعی آن ، باید به پزشک مراجعه کنید.

در آخر

بر خلاف این حقیقت که چال گونه ، در اثر وجود نقص در عضلات صورت پدید می آید ، سبب افزایش زیبایی و جذابیت چهره افراد می شود ؛ از این رو ، افراد بسیاری متقاضی انجام این جراحی هستند ؛ لازم به ذکر است ، این روش غیر تهاجمی و ایمن بوده و انجام آن ، سبب بروز عوارض و خطر در بیماران نمی شود ؛ بنابراین ، در صورت تمایل به انجام این جراحی ، با خیال آسوده اقدام به انجام آن نمایید.

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram