درباره جراحی بینی شبیه به یک عکس

بسیاری از بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی دارند از جراحان بینی انتظاراتی نامعقولی مانند جراحی بینی شبیه به یک عکس یا یک بازیگر را دارند. افراد هنگام مراجعه به مطب با نشان دادن عکسی به جراح بینی از او درخواست می کنند تا بینی شان را دقیقاً به فرم فرد صاحب عکس جراحی کنند که این امر ممکن نیست. نشان دادن عکس از این جهت که جراح بینی را با سلیقه بیمار آشنا می نمایند، خوب است ولی افراد باید با اعتماد به جراح بینی ، فرم نهایی آن را بر عهده جراح بینی بگذارند.

 

جراحی بینی شبیه به یک عکس

 

دلیل عدم امکان جراحی بینی شبیه به یک عکس چیست؟

بینی های گوشتی به دلیل داشتن غضروف های نازک و ضعیف و پوست ضخیم قابل جراحی به فرم فانتزی نیستند ؛ ولی بینی های استخوانی از پوست نازکی تشکیل شده اند و استخوان های آن ها نازک می باشند ، به همین دلیل می توان آن ها را هم به فرم فانتزی و هم به فرم طبیعی جراحی کرد.

به طور مثال بینی متناسب فردی که دارای صورت بزرگ می باشد بینی طبیعی بوده و بینی فانتزی نه تنها موجب زیبایی او نشده بلکه ممکن است موجب نازیبایی و غیرعادی جلوه کردن صورت او نیز شود.

متناسب ترین فرم بینی

برای اینکه جراحی بینی شما رضایت بخش باشد، باید در انتخاب جراح بینی تان دقت زیادی کنید. یک جراح بینی خوب از آناتومی بینی ، تناسب اجزای صورت ، اصول زیبایی شناسی، اصول ریاضی و غیره به طور کامل آگاه می باشد. او از زوایای مختلف صورت و بینی فرد عکس تهیه نموده و با بررسی دقیق نسبت تناسب اجزای چهره او و در نظر گرفتن سلیقه بیمار، بهترین فرم بینی را برایش در نظر می گیرد.

همچنین باید بگوییم که یک جراح بینی خوب ، جراحی بینی را تحت هر شرایطی انجام نداده و اگر بیمار از او درخواست های نامعقول داشته باشد با انجام مشاوره های لازم او را مجاب به صرف نظر از خواسته های غیرمنطقی می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *