آیا من کاندید مناسبی برای جراحی بینی در شیراز هستم ؟

هر شهر دارای پزشکانی است که در زمینه جراحی بینی فعالیت می کنند ؛ میزان مهارت جراحان بینی ، تنها عامل متمایز ساختن جراحی بینی در شیراز با شهرهای مختلف می باشد . هدف از انجام رینوپلاستی ، رفع مشکلات عملکردی و ظاهری بینی است به همین دلیل برای تمام متقاضیان رینوپلاستی مهم است که پس از جراحی بینی ، هیچ گونه اختلال و نارضایتی نداشته باشند .

با توجه به گسترش موضوع عوارض حاصل از جراحی بینی ، حساسیت درباره رینوپلاستی و  فرم بینی پس از رینوپلاستی بیشتر شده است. برای کسب یک نتیجه ایده آل ، افراد باید در انتخاب جراح بینی نهایت دقت را داشته باشند و سهل انگاری نکنند.

جراحی بینی در شیراز

هدف از انجام جراحی بینی

جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی و برای رفع ایرادات عملکردی و ظاهری بینی انجام می گیرد.

 1. در جراحی بینی با اهداف زیبایی ، ایراداتی مانند قوز و کجی بینی که در ظاهر بینی اختلال ایجاد کرده اند ، برطرف خواهند شد.
 2. در جراحی بینی با اهداف درمانی ، ایراداتی مانند انحراف و پولیپ که در عملکرد طبیعی تنفسی بینی اختلال ایجاد کرده اند ، برطرف خواهند شد.

چگونگی انجام جراحی زیبایی بینی

دکتر حسین مرادیان ، جراح بینی شیراز از روش جراحی بینی باز برای جراحی بینی استفاده می نماید. در این روش بعد از بیهوش شدن بیمار، جراح بینی اقدام به ایجاد یک برش بر روی کلوملا و چندین برش در داخل یبنی کرده و سپس اصلاحات لازم را بر روی بینی انجام می دهد. نتیجه جراحی بینی تا حد بسیار زیادی به میزان مهارت جراح بینی بستگی دارد.

بنابراین بهترین جراح بینی در منطقه خود را انتخاب نمایید. به طور مثال اگر قصد جراحی بینی در شیراز را دارید با انجام تحقیقات لازم، بهترین جراح بینی شیراز را برگزینید.

مراحل جراحی بینی

بیهوشی

با توجه به شرایط و وضعیت سلامتی بیمار ، جراح بینی بهترین گزینه بیهوشی را برای بیمار انتخاب می کند. بیهوشی می تواند به دو صورت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود.

برش های بینی

در جراحی بینی با توجه به روش جراحی ، برش هایی در محل های موردنظر ایجاد می شود. جراح به کمک این برش ها می تواند به غضروف ها و استخوان های زیر پوست بینی ، برای اعمال تغییرات در بینی دسترسی داشته باشد.

تغییر شکل بینی

جراح با حذف یا شکل دادن قسمت هایی از غضروف های بینی ، به بینی فرم و زیبایی می بخشد. ولی گاهی برای جلوگیری از برگشت پذیری بینی بعد از جراحی ، و ایجاد فرم جدید در بینی ، به ویژه در بینی های گوشتی و جراحی ترمیم بینی ، نیاز است ساختار غضروفی بینی تقویت شود. استحکام ساختار بینی از طریق پیوند غضروف امکان پذیر است. معمولا گرافت های غضروفی پیوندی ، از غضروف های اضافی بینی ، دنده یا گوش بیمار تهیه می شوند.

برطرف کردن مشکلات بینی

در این مرحله جراحی بینی ، مشکلات عملکردی بینی همچون انحراف بینی ، پولیپ بینی ، سینوزیت و … که موجب اختلال در تنفس طبیعی بیمار می شوند ، برطرف می شوند. معمولا این مرحله در مواردی صورت می گیرد که جراحی زیبایی و درمانی بینی ، به صورت همزمان بر روی بیمار انجام شوند.

اتمام جراحی

بعد از اینکه جراح ایرادات ظاهری و ساختاری بینی را برطرف کرد، و فرم دهی بینی به اتمام رسید ، با توجه به روش جراحی ، پوست بینی سر جای خود قرار می گیرد و با توجه به محل برش ها ، از بخیه های قابل جذب و غیر قابل جذب برای بستن محل های برش استفاده می شود. سپس برای تثبیت وضعیت بینی ، به مدت یک هفته از گچ بر روی بینی استفاده می شود.

جراحی بینی در شیراز

ویژگی های جراح بینی

 • جراح بینی باید وجدان کاری داشته باشد.
 • به تکنیک های جراحی بینی تسلط داشته باشد.
 • دوره های تخصصی را گذرانده باشد .
 • با استانداردهای زیبایی و تلفیق آن ها با جراحی بینی آشنا باشد.
 • تمام آزمایش ها و داروهای مورد نیاز را تجویز نماید.
 • حتماً یک زمانی را جهت مشاوره با بیمار تعیین کند.

یکی از مهم ترین خصوصیات جراح بینی ، داشتن وجدان کاری و صداقت است ؛ زیرا برخی از افراد به دلیل عدم درک درست یا شرایط جسمی ، کاندید مناسبی برای رینوپلاستی نیستند و در چنین مواقعی جراح بینی باید با بیمار صادق باشد و او را از انجام رینوپلاستی منصرف کند.

جراحی بینی در شیراز

بسیاری از متقاضیان تمایل دارند در شهر خود رینوپلاستی را انجام دهند ولی برخی دیگر از متقاضیان به دنبال بهترین جراح بینی هستند و شهری که جراح بینی اقامت دارد برایشان مهم نیست . انجام رینوپلاستی در شهر خود ، رفت و آمد را آسان تر می سازد ولی بهتر است به مهارت جراح بینی توجه بیشتری داشته باشید.

اگر عمل بینی به خوبی انجام نشود ، عوارضی را به دنبال خواهد داشت که علاوه بر زیبایی ، تاثیرات منفی بر روح و روان بیمار دارد . انتخاب یک جراح بینی خوب ، بهترین تضمین برای عدم بروز عوارض است .

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز

چنانچه در شیراز زندگی می کنید و قصد جراحی بینی در شیراز را دارید باید با انجام اقدامات زیر جراح بینی خود را انتخاب کنید. افرادی که قصد انجام جراحی بینی در پایتخت یا شهرهای دیگر را دارند نیز می توانند از این روش برای انتخاب جراح بینی شان بهره بگیرند.

جراحی بینی در شیراز

برای انتخاب بهترین جراح بینی

 1. در ابتدا از افرادی که قبلاً بینی خود را جراحی نموده و از نتایج آن راضی بوده اند سوال کرده و در گوگل و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام به جستجو بپردازید.
 2. از نتیجه تحقیقات خود یک لیست تهیه کرده و اسامی جراحان بینی را در آن وارد نمایید.
 3. در رابطه با میزان تحصیلات و سوابق جراحان بینی تحقیق کنید.
 4. در مطب جراحان بینی حضور یافته و در رابطه با توقعاتی که از عمل بینی دارید با او صحبت نمایید، با این کار می توان میزان توجه جراح بینی ، صبر، حوصله و نحوه برخورد او را نیز مورد سنجش قرار داد.
 5. زمان هایی به مطب مراجعه کنید که بیماران قبلی در مطب حضور داشته باشند و در رابطه با میزان رضایت شان از جراح یبنی از آن ها سوال کنید.
 6. از جراح بینی بخواهید تا نمونه کار خود را به شما نشان دهند، همچنین می توان با مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام جراحان بینی ، نمونه کارهای آن ها را دید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • با توجه به مطالبی که مطرح کردیم انتخاب یک جراح بینی ماهر، قطعاً اولین اقدامی است که افراد باید قبل از جراحی بینی انجام دهند.
 • انجام آزمایشاتی مانند تست بارداری و عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز می نماید ، الزامی است.
 • اگر مشروبات الکلی مصرف می کنید یا به استعمال دخانیات می پردازید، به مدت 2 ماه قبل از جراحی بینی از مصرف آن ها خودداری کنید.
 • به مدت 2 ماه مصرف داروهای رقیق کننده خون را کنار بگذارید.
 • بهتر است بیماران در روز قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند ؛ چرا که تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی اجازه شستن سر خود را ندارند ، اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد.
 • بهتر است بانوان در روز جراحی زیبایی بینی ، بدون آرایش باشند.
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل باید از مدتی قبل از انجام جراحی زیبایی بینی قطع شود ؛ چرا که مصرف این موارد عمل بینی ، را با مشکل مواجه می کنند.
 • بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید در مصرف داروهای تجویزی پزشک دقت کرده و سهل انگاری نکنند.
 • به بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، توصیه می شود در روز قبل از جراحی بینی به وفور آب میل کنند .
 • بیماران در روز جراحی زیبایی بینی باید ناشتا باشند ، به همین علت به آن ها توصیه می شود شب قبل از عمل بینی شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند .
 • بانوان در روز جراحی زیبایی بینی ، نباید لاک ناخن داشته باشند.
 • به آقایانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، توصیه می شود در روز قبل از جراحی بینی سبیل و ریش خود را بتراشند .
 • بانوان در روز جراحی زیبایی بینی ، باید از به همراه داشتن هر گونه زیورآلات خودداری کنند.
 • بهتر است جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، بیماران در روز جراحی زیبایی بینی لباس آزاد و دکمه دار به تن کنند .
 • توصیه می شود بیماران 1 ساعت قبل از شروع عمل زیبایی بینی ، با یک همراه در بیمارستان یا کلینیک حضور داشته و تمامی مدارک پزشکی خود را نیز به همراه داشته باشند.

نمونه کار جراحی بینی در شیراز  :

جراحی بینی در شیراز

مراقبت های بعد از جراحی بینی

علاوه بر جراح بینی ، رعایت توصیه های بعد از جراحی بینی نیز در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.

 • بعد از جراحی بینی ، مقداری تورم و کبودی در بینی و صورت ظاهر می گردد.
 • برای از بین بردن و ایجاد تسریع در روند فروکش کردن ورم و کبودی بینی ، در 3 روز اول از کمپرس سرد و در 3 روز بعدی از کمپرس گرم استفاده نمایید.
 • به طور شدید گریه و عطسه نکرده و نخندید.
 • برای بالا نگه داشتن سر نسبت به سطح بدن از دو بالش در زیر سر خود استفاده کنید.
 • داروهای خود را سر وقت و کامل مصرف نمایید.

هزینه جراحی بینی در شیراز

هزینه جراحی بینی بسته به پارامترهای بسیاری در هر فرد متفاوت بوده و توسط جراح بینی تعیین می گردد.

 

 

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram