همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می شود ؟ فرم بینی جراحی شده برای تمام متقاضیان ، مهم است و هر فردی با توجه به علاقه شخصی خود ، فرم خاصی را برای بینی مدنظر دارد ؛ بیماران ، باید به این نکته توجه داشته باشند که زیبایی چهره ، زمانی بیشتر می شود که فرم بینی ، متناسب با اجزای دیگر چهره باشد ؛ زیرا برخی از متقاضیان ، درک درستی نسبت به نتیجه جراحی بینی ندارد ؛ درک نادرست از جراحی بینی ، باعث می شود تا بیماران توقع زیادی داشته باشند و فرمی را برای بینی انتخاب کنند که مناسب چهره شان نباشد .

بینی ، بیش از اندازه سربالا یا نوک تیز که به اصطلاح بینی خوکی یا سرسره ای نامیده می شود و برای تمامی افراد مناسب نیست ، هر چند که اعمال تغییرات بیش از اندازه به طور کلی مورد پسند نیست ؛ بیماران ، باید دقت داشته باشند که بهترین فرم برای بینی ، فرمی است که طبق استانداردهای زیبایی و متناسب با چهره باشد.

 
 

 

عمل بینی طبیعی مردانه

اگر فرم بینی یک خانم فانتزی باشد ، بازخورد منفی ندارد ؛ زیرا فرم بینی فانتزی برای افرادی که چهره ای ظریف دارند ، مناسب است ؛ بنابراین ، بانوان با توجه به ظرافت چهره شان ، کاندید مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی ، هستند ؛ ولی آقایان با توجه به ساختار استخوانی چهره شان و حفظ جذبه مردانه شان ، تمایلی به جراحی بینی فانتزی ندارند ؛ اغلب آقایان ، تمایل به عمل بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند ، جراحی بینی به صورت طبیعی انجام شود .

زیرا ، برای آقایان تنها رفع مشکل بینی ، کافی است و علاقه ای ندارند که مشخص باشد ، بینی جراحی شده است ؛ بنابراین ، خواستار انجام رینوپلاستی بسیار طبیعی هستند.

مشخصات بینی طبیعی

 • قوسی که قابل تشخیص باشد ، بر روی بینی مشاهده نمی شود و تمامی تغییرات بینی ، کاملا طبیعی هستند.
 • نوک بینی در راستای بینی ، است و اصلا سربالا نیست.
 • در کل بینی ای که به طور طبیعی جراحی شده باشد ، کاملا متناسب با دیگر اجزای چهره است.
 • زوایای تعریف شده ای وجود دارند که منجر به افزایش زیبایی بینی می شوند ؛ به طور مثال در عمل بینی طبیعی ، زاویه بین لب و بینی باید رعایت شود .

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی ، دارای مشخصاتی ؛ همانند پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشند ؛ دلیل ضخیمی پوست بینی ، به علت وجود غدد چربی یا ضخیمی بافت بینی می باشد ؛ پوست ضخیم موجود در بینی های گوشتی ، جراحی آن ها را سخت می کند و به همین دلیل ، امکان ایجاد تغییرات گسترده در جراحی بینی گوشتی ، وجود ندارد ؛ به همین علت این بینی ها ، مناسب ترین کاندیدا جهت انجام جراحی بینی طبیعی می باشند.

جراحی بینی استخوانی

از مشخصات ظاهری بینی های استخوانی ، می توان به مواردی ؛ هم چون پوست نازک ، غضروف محکم و در بعضی مواقع قوز اشاره کرد ؛ جراحی بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی ، آسان تر می باشد ، تنها مسئله ای که ممکن است بینی های استخوانی را با مشکل مواجه کند ، وجود پوست بیش از اندازه نازک است.

افرادی که بینی آن ها در دسته بینی استخوانی قرار می گیرد ، کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، می باشند ؛ زیرا در این بینی ها می توان تغییرات زیادی اعمال کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 1. مهارت جراح بینی ، عاملی است که بیشترین تاثیر در دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی بینی طبیعی را دارد ؛ بنابراین مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مجرب می باشد.
 2. در مرحله بعدی ، انتظاراتی که از جراحی بینی دارید را به طور کامل با جراح بینی خود در میان بگذارید.
 3. داشتن حساسیت های دارویی ، ابتلا به بیماری و استفاده از داروهای خاص ، عواملی هستند که حتما جراح بینی باید از آن ها مطلع باشد.
 4. مصرف داروهایی ؛ مثل وارفارین که موجب رقیق شدن و انعقاد خون می گردند را به مدت ۱۴ روز متوقف کنید.
 5. مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ، موجب می شود که میزان اکسیژن خون کاهش یابد ، از مصرف آن ها به مدت ۲ هفته قبل از عمل بینی ، اجتناب نمایید.
 6. از خوردن و آشامیدن به مدت ۸ ساعت ، پرهیز نموده و در روز عمل جراحی بینی ، ناشتا باشید.
 
 

 

تکنیک های جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی با روش باز

در روش جراحی بینی باز ، برشی ۷ شکل در ستونچه بین سوراخ های بینی ، ناحیه کلوملا ، ایجاد می شود. سپس برای دسترسی جراح بینی ، به ساختار و غضروف های بینی ، پوست بینی از روی آن کنار زده می شود. جراح تغییرات لازم را اعمال می کند و پس از اتمام عمل بینی ، برش خارجی ایجاد شده را به کمک بخیه می بندد.

رینوپلاستی باز ، دست جراح را در اعمال تغییرات باز می گذارد و قدرت مانور بیشتری ، را در اصلاح مواردی چون غیرقرینگی ، اصلاح نوک بینی یا تیپ پلاستی ، عدم تناسب طول بینی و بیرون زدگی بینی نسبت به صورت ، در اختیار جراح قرار می دهد. از این رو در مواردی که جراحی بینی پیچیدگی بیشتری دارد ، مانند جراحی بینی کج یا پیچ خورده ، جراحی ترمیمی بینی و جراحی تیپ پلاستی ، عمل بینی باز ، بهترین گزینه برای جراحی بینی می باشد. البته ایجاد برش های خارجی سبب می شود ، که طول دوره نقاهت بعد از عمل بینی افزایش یابد و بیمار ، کبودی و ورم بیشتری را تجربه کند.

جراحی بینی طبیعی به روش بسته

در روش بسته ، معمولا برشی در ناحیه خارجی بینی ایجاد نمی شود و جراحی ، با برش های داخلی و از درون سوراخ های بینی انجام می شود. درست است که روش بسته ، برای جراح قدرت مانور کمی را ایجاد می کند و دست او را ، در اعمال تغییرات زیاد و پیچیده می بندد.

ولی در مواردی که بینی نیاز به اعمال تغییرات جزئی دارد ، و بیمار از ظاهر نوک بینی خود رضایت دارد ، عمل بینی بسته گزینه مناسبی برای جراحی بینی است. چرا که طول دوره نقاهت و مدت زمان عمل ، در روش بسته کوتاه تر بوده و آثار کبودی و ورم کمتری ، بعد از جراحی برای بیمار ایجاد می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • بعد از جراحی بینی ، به دلیل تغییراتی که در ساختار بینی ایجاد گشته مقداری تورم و کبودی در بینی ، بروز می کند.
 • قرار دادن دو یا سه بالش در زیر سر به هنگام خواب در کاهش کبودی و ورم ، موثر می باشد.
 • از خوردن غذاهای شور و پرادویه اجتناب نمایید.
 • خوردن غذاهای سفت و جویدنی ، موجب افزایش ورم بینی می گردد ؛ از خوردن این مواد غذایی بپرهیزید.
 • از چسب بینی ، استفاده نمایید.
 • نوشیدن آبمیوه های طبیعی و تازه را در رژیم غذایی خود ، قرار دهید.

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی ، با توجه به موارد بسیاری تعیین می شود و تعیین هزینه رینوپلاستی ، نیاز است که فرد توسط جراح بینی معاینه شود ؛ امروزه ، با توجه به گسترش ارتباطات از طریق اینترنت ، می توانید با ارسال عکس برای جراح بینی از هزینه حدودی رینوپلاستی مطلع شوید .

سوالات رایج جراحی بینی

آیا قوز بینی های استخوانی پس از گذشت مدتی از جراحی بینی بر می گردند ؟

خیر ، امکان بازگشت قوز بینی های استخوانی ، وجود ندارد.

آیا می توان جراحی بینی طبیعی را با لیزر انجام داد ؟

در حال حاضر ، لیزر در علم پزشکی پیشرفت بسیاری کرده است ؛ اما پیشرفت آن در حدی نیست که بتوان جراحی بینی را انجام داد ؛ کاربرد لیزر در جراحی بینی ، تنها برای بر طرف کردن جای بخیه و صاف کردن پوست بینی ، می باشد.

جراحی بینی طبیعی

آیا بینی های گوشتی بازگشت پذیر هستند ؟

خیر ، امروزه جراحی بینی گوشتی ، با استفاده از تکنیک های جدید و به روز انجام می شود که برگشت پذیری بینی های گوشتی ، را به حداقل رسانده است.

آیا بانوان می توانند در دوره قاعدگی جراحی بینی انجام دهند ؟

بله ، انجام جراحی بینی در دوره قاعدگی بانوان ، ایرادی ندارد ؛ اما توصیه می شود ، قبل یا بعد از این دوران بانوان اقدام به انجام این کار کند.

آیا بیمه هزینه ای بابت جراحی بینی پرداخت می کند ؟

در صورتی که جراحی بینی ، جنبه ای درمانی داشته باشد ؛ بیمه ، کل یا بخشی از هزینه آن را متقبل می شود ؛ اما اگر جراحی بینی ، جنبه زیبایی داشته باشد ؛ بیمه ، هیچ هزینه ای بابت آن پرداخت نمی کند.

آیا رعایت مراقبت های پس از جراحی بینی ضروری است ؟

بله ، رعایت آن ها به کوتاه شدن دوره نقاهت عمل بینی ، کمک می کند.

آیا جراحی بینی درد دارد ؟

بر خلاف افکار عامه مردم ، بیمار پس جراحی بینی ، درد شدیدی را تحمل نمی کند ؛ در صورت وجود درد نیز آنقدر خفیف می باشد که با مسکن بر طرف می شود.

آیا بانوان در دوران شیردهی می توانند اقدام به انجام جراحی بینی کنند ؟

بله ، تنها مادر باید تا چند ساعت پس از به هوش آمدن ، از شیر دادن به فرزند خود خودداری کند.

درباره drmoradian

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram