جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز

بسیاری از افرادی که از فرم بینی خود رضایت ندارد ، آن را توسط پروسیجر جراحی ، تغییر فرم می دهند. در طی این پروسیجر یکی از فرم های پرطرف دار ، فرم نیمه فانتزی است. نتیجه جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز با دکتر حسین مرادیان که فرمی بین ، بینی فانتزی و طبیعی است ، مناسب سلیقه بسیاری از آقایان و خانم ها است. اگر شما هم قصد انجام عمل جراحی بینی دارید ، بهتر است در رابطه با این پروسه ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

با مشخصات بینی فانتزی و بینی طبیعی تا حدودی آشنا شده اید ؛ حال می خواهیم ، در ارتباط با بینی نیمه فانتزی صحبت کنید. جراحی بینی نیمه فانتزی ، نیز این روز ها طرفداران بسیاری دارد ؛ زیرا ، ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است. بیش از اندازه طبیعی بودن بینی یا کاملاً فانتزی بودن بینی ، برای هر فرد خوشایند نیست و برخی از افراد به دنبال فرمی برای بینی هستند که برخی از مشخصات بینی طبیعی و فانتزی را داشته باشد. در عمل بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی بر روی بینی ایجاد می شود و این امر به بینی کمی فرم فانتزی می دهد و بینی از فرم طبیعی خود ، کمی خارج می شود ؛ در نتیجه پس از رینوپلاستی ، فرم بینی نزدیک به بینی فانتزی است ؛ ولی طبیعی بودن و زیبایی خود را حفظ کرده است.

جراحی بینی نیمه فانتزی برای چه صورت هایی مناسب است؟

در حالت کلی ، عمل بینی نیمه فانتزی برای افراد با چهره های ظریف و کوچک مناسب تر است. با این حال ، انتخاب مدل مناسب برای عمل رینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید با مشورت و نظر جراح انجام شود. انتخاب مدل مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

ویژگی های چهره

 • اندازه بینی : اگر بینی شما بزرگ یا دارای قوز و انحراف است ، عمل بینی نیمه فانتزی می تواند به تناسب و زیبایی بیشتر چهره شما کمک کند.
 •  فرم صورت : اگر صورت شما ظریف و کوچک است ، جراحی بینی نیمه فانتزی می تواند با ایجاد قوس مناسب ، تعادل و تناسب بیشتری به چهره شما ببخشد.
 • ویژگی های دیگر : تناسب بینی با سایر اجزای صورت مانند چشم ها ، لب ها و دهان نیز در انتخاب مدل مناسب برای جراحی زیبایی بینی نقش دارد.

سلیقه و انتظارات

 • انتظارات واقع بینانه : بهتر است انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشید و به خاطر داشته باشید که هدف از جراحی بینی نیمه فانتزی ، ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا است ، نه فانتزی و عروسکی.
 •  مشورت با جراح : برای انتخاب مدل مناسب عمل بینی نیمه فانتزی به صورت نوک گرد یا نوک تیز ، حتماً با بهترین جراح بینی شیراز مشورت کنید. جراح با بررسی ویژگی های چهره شما و در نظر گرفتن سلیقه شما ، بهترین مدل را برای جراحی شما پیشنهاد می دهد.

مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی

 • در فرم نیمه فانتزی بینی ، ظرافت بیشتری ایجاد می شود.
 • چهره متقاضی را مصنوعی نمی کند.
 • نوک بینی نسبت به جراحی فانتزی کمتر بالا می رود.
 • قوس بینی نسبت به عمل فانتزی ، کمتر است.
 • افراد زیادی با ویژگی های چهره متفاوت می توانند این فرم بینی را در چهره خود ایجاد کنند.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز - دکتر حسین مرادیان

 

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی با فانتزی

 • در فرم بینی فانتزی ، نوک بینی بیشتر از فرم نیمه فانتزی بالا می رود.
 • در فرم فانتزی حفره های بینی بیش از فرم نیمه فانتزی کوچک می شوند.
 • بینی فانتزی قوس زیادی دارد ، در حالی که در بینی نیمه فانتزی قوس استاندارد تری ایجاد می شود.
 • به طور کلی بینی فانتزی فرم عروسکی و مصنوعی دارد ، اما فرم نیمه فانتزی علاوه بر ظرافتی که در صورت ایجاد می کند ، طبیعی تر به نظر می رسد.

آمادگی برای عمل بینی نیمه فانتزی در شیراز

قبل از عمل :

 1. انتخاب جراح : انتخاب یک جراح پلاستیک صورت باتجربه و ماهر در جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز بسیار مهم است. در جلسه مشاوره با جراح ، سابقه پزشکی خود را شرح دهید، انتظاراتتان را از عمل به طور واضح بیان کنید و در مورد خطرات و عوارض احتمالی عمل سوال کنید.
 2. آزمایشات و معاینات : جراح ممکن است آزمایش خون، عکس قفسه سینه و سایر معاینات لازم را برای بررسی سلامتی شما قبل از عمل تجویز کند.
 3. قطع مصرف داروها : مصرف داروهایی مانند آسپرین ، ایبوپروفن و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) که می‌ توانند خطر خونریزی را افزایش دهند ، باید با نظر جراح قطع یا تعدیل شوند.
 4. ترک سیگار : سیگار کشیدن می‌تواند روند بهبودی را مختل کند و خطر عوارض را افزایش دهد. ترک سیگار حداقل چند هفته قبل از عمل ضروری است.
  رژیم غذایی سالم : مصرف یک رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه ، سبزیجات و پروتئین می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن و تسریع روند بهبودی کمک کند.
 5. ورزش منظم : ورزش منظم می‌تواند به بهبود گردش خون و سلامت عمومی بدن کمک کند.
 6. آمادگی منزل : قبل از عمل ، منزل خود را برای دوران نقاهت آماده کنید. داروهای تجویز شده ، کمپرس سرد ، بالش اضافی و لباس‌های گشاد و راحت را تهیه کنید.
 7. انتخاب همراه : یک فرد مسئول را برای همراهی در روز عمل و مراقبت از شما در 24 ساعت اول پس از عمل پیدا کنید.

روز عمل :

 • ناشتا بودن : حداقل 6 تا 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • لباس مناسب : لباس‌های گشاد و راحت بپوشید که به راحتی در می‌آیند.
 • داروها : تمام داروهای مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز - دکتر حسین مرادیان

 

انواع روش های جراحی بینی نیمه فانتزی

هنگامی که جراح بینی نیمه فانتزی خوب در شیراز ، اقدام به انجام عمل زیبایی بینی می کند ، می تواند از یکی از روش های عمل بینی باز و بسته استفاده کند ، انتخاب هر کدام از این روش ها ، بستگی به نظر پزشک و شرایط بیمار دارد. تفاوت این دو روش ، با یکدیگر در محلی است که برش ها در آن جا ایجاد می شوند.

جراحی بینی نیمه فانتزی به روش باز

در این روش از عمل بینی نیمه فانتزی در شیراز ، برش های بینی در ناحیه پوست اضافی بین حفره های بینی ( در اصطلاح پزشکی این ناحیه ، را کلوملا می نامند. ) ایجاد می شوند ؛ جراح زیبایی بینی ، پس از ایجاد کردن برش اقدام به بلند کردن پوست بینی می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد ؛ به دلیل وسیع بودن دید دکتر بینی خوب در شیراز در این روش ، او می تواند تغییرات زیادی را اعمال کند ؛ هم چنین به همین دلیل ، جراحی های پیچیده به این روش انجام می شوند.

جراحی بینی نیمه فانتزی بسته

برش های جراحی بسته بینی ، در لبه داخلی حفره های بینی ایجاد می شوند.

مزایای عمل بینی به روش بسته

 1. بهبودی بیمار در این روش سریعا رخ می دهد.
 2. میزان تورم و کبودی بیمار پس از جراحی ، کمتر از روش باز می باشد.
 3. جای اسکار بر روی سطح خارجی پوست بینی باقی نمی ماند.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؟

تنها تفاوت میان بینی های طبیعی و فانتزی ، در شکل ظاهری بینی می باشد و هیچ کدام به دیگری ارجحیت ندارند و انتخاب کدام یک از این دو ، بستگی به سلیقه و نظر بیمار دارد ؛ لازم به ذکر است ، ویژگی های منحصر به فرد بینی افراد نیز در انتخاب مدل های جراحی زیبایی بینی ، تاثیر گذار می باشد.

 

 

مشکلات تنفسی در جراحی بینی نیمه فانتزی

در عمل بینی نیمه فانتزی در شیراز ، فرم بینی مطابق با استانداردهای علمی کوچک می شود. از این رو جراح نمی تواند بدون بررسی مسائل علمی ، نوک بینی را زیاد بالا ببرد ، قوس بینی را زیاد کند یا اندازه آن را خیلی کوچک کند. بدین ترتیب در پروسیجر عمل نیمه فانتزی بینی ، مشکلات تنفسی رخ نمی دهد؛ مگر آن که جراح به اندازه کافی به ساختمان بینی آشنا نباشد و بدین ترتیب به سلامت متقاضی آسیب برساند. لذا اگر می خواهید زیبایی توام با سلامتی داشته باشید ، در وهله اول ، دکتر بینی متبحری انتخاب کنید.

آیا عمل بینی نیمه فانتزی برای مردان مناسب است؟

بسته به ویژگی های صورت ، فرم بینی صورت آقایان انتخاب می شود. اگر اجزای صورت مردی بزرگ است ، توصیه می شود عمل بینی طبیعی انجام دهد. اما اگر بعد از بررسی قوانین زیبایی شناسی بینی نیمه فانتزی با دیگر اجزای صورت آقا متناسب باشد ، امکان جراحی بینی نیمه فانتزی برای آقا ، وجود خواهد داشت. به طور کلی برای آقایان ، بینی هایی با فرم نیمه فانتزی بسیار مناسب تر از بینی هایی با فرم فانتزی است

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • بیماران پس از انجام پروسیجر ، دچار تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده می شوند ، آن ها می توانند به منظور رفع کبودی و ورم از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • احساس کمی درد پس از عمل بینی نیمه فانتزی ، طبیعی می باشد ؛ بیماران می توانند با اجازه از پزشک از مسکن به منظور بر طرف کردن درد استفاده کنند.
 • بهترین زمان جهت استحمام را از جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خود بپرسید.
 • استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، باعث افزایش تورم در بیمارانی که رینوپلاستی انجام داده اند ، می شود ؛ از این رو آن ها باید تا مدتی از مصرف این موارد اجتناب نمایند.
 • بهتر است بیماران پس از جراحی بینی نیمه فانتزی ، از غذاهای نرم و آبکی که نیازی به جویدن ندارند ، استفاده کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند.
 • استفاده از عینک طبی و آفتابی تا مدتی برای بیمارانی که عمل بینی نیمه فانتزی نوک گرد انجام داده اند ، توصیه نمی شود ؛ زیرا استفاده از عینک باعث تغییر فرم ظاهری بینی می شود.
 • استفاده از نمک و ادویه باعث افزایش تورم در بیماران می شود ؛ بنابراین ، تا مدتی این موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • آب آناناس و آب کرفس ، در تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از عمل بینی موثر است ؛ بنابراین این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • افرادی که تحت عمل رینوپلاستی نیمه فانتزی قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از رفتن به مکان های شلوغ که امکان اصابت ضربه به بینی وجود دارد ؛ خودداری کنند.
 • تا مدتی پس از جراحی بینی نیمه فانتزی نوک گرد ، خروج خونابه مسئله ای طبیعی می باشد ؛ بنابراین ، در این باره نگران نباشید.
 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک در دوران نقاهت بینی ، بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز - دکتر حسین مرادیان

 

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز

عوامل مختلفی بر روی هزینه نهایی عمل بینی نیمه فانتزی ، تاثیر گذاراند ؛ به همین علت گفته می شود ، هزینه جراحی  پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در شیراز ، مشخص می گردد ؛ بنابراین ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان لازم به ذکر است که بیمه ، هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی را پرداخت نخواهد کرد ؛ در واقع ، بیمه هزینه جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

مشخصات ظاهری بینی نیمه فانتزی

 • شیب قوس این فرم از بینی های ملایم می باشد.
 • سایز بینی در تناسب با سایر اجزای صورت بوده اما در مقایسه با حالت طبیعی کوچکتر می باشد.
 • زاویه نوک بینی و لب ها در جراحی بینی نیمه فانتزی حدود 90 الی 100 درجه در نظر گرفته می شود ، این در حالی است که این زاویه در عمل بینی طبیعی 90 درجه می باشد.

رینوپلاستی به فرم نیمه فانتزی برای بیشتر متقاضیان مناسب می باشد. با این وجود عمل زیبایی بینی تا حد زیادی به سلایق افراد و همچنین آناتومی صورت هر فرد بستگی دارد. برای مثال آقایان تمایل بیشتری به فرم های طبیعی دارند و خانم ها که به دنبال ظرافت بیشتری هستند ، از فرم نیمه فانتزی و فانتزی استقبال بیشتری می کنند.

چه بینی هایی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی مناسب هستند ؟

یکی از مواردی که در پروسه جراحی زیبایی بینی و انتخاب مدل بینی به آن توجه می شود ، در رابطه با نوع بینی است. همانطور که می دانید بینی ها یا گوشتی هستند و یا استخوانی ، دسته بندی بینی ها بر اساس ویژگی هایی که دارند مثل ضخامت پوست ، استحکام غضروف و استخوان بینی انجام می شود. در واقع نوع بینی می تواند زمینه و بستر لازم را برای انجام تغییرات و اصلاحات لازم در طول پروسه عمل زیبایی آماده کند. بینی های گوشتی در مقایسه با بینی استخوانی ساختار ضعیف تری دارند و به همین علت محدودیت هایی را در طول پروسه جراحی بینی نیمه فانتزی در شیراز ممکن است ایجاد نمایند ، این در حالی است که بینی استخوانی زمینه لازم و کافی را برای انجام تراش استخوان و برداشتن بافت های بینی داشته و از این رو گزینه مناسب تری برای انجام عمل نیمه فانتزی بینی محسوب می شود اما این بدان معنا نیست که افرادی که بینی گوشتی دارند ، نمی توانند بینی خود را به فرم نیمه فانتزی جراحی کنند بلکه انجام رینوپلاستی در این افراد با در نظر گرفت شرایط خاصی قابل انجام است.

دکتر حسین مرادیان

دکتر حسین مرادیان 

دکتر حسین مرادیان یکی از بهترین جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی در استان فارس، شهر شیراز هستند و تجربه بیش از ۱۰۰ عمل بینی موفق را دارا می باشند. ایشان در همایش و کنگره های مختلف کشوری و بین المللی حضور یافته و با آگاهی از علم روز و تکنیک های نوین، جراحی بینی را انجام می دهند. دکتر مرادیان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و در همین شهر نیز فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز نمودند.

0 0 آرا
امتیازدهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مجله پزشکی
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: