جراحی بینی در شیراز با دکتر حسین مرادیان ✨

فهرست مطالب

انجام جراحی های زیبایی در بین مردم برای افزایش زیبایی چهره رواج پیدا کرده است ولی در این بین انجام جراحی بینی در شیراز با هدف زیبایی که همان رینوپلاستی است ، به نسبت جراحی های دیگر محبوبیت بیشتری دارد. زمانی که نام جراحی زیبایی بینی در میان باشد ، افراد به اصلاح فرم بینی فکر می کنند ؛ اما جراحی در بینی برای رفع اختلالات عملکردی بینی نیز استفاده می شود. رفع پولیپ بینی ، انحراف بینی ، سینوس ها ، هیپوفیزها و غیره از کاربرد های جراحی درمانی بینی می باشد. در ادامه دکتر حسین مرادیان جراح بینی شیراز ، اطلاعات بیشتری از این پروسه زیبایی در اختیار خوانندگان این مطلب قرار می دهد.

جراحی بینی

به دلیل تاثیرگذاری فرم بینی بر روی زیبایی چهره و تاثیر عملکرد بینی بر روی تنفس انسان ، انجام صحیح جراحي بيني حائز اهمیت است به همین دلیل این جراحی زیبایی باید به گونه ای انجام شود که بیمار دچار هیچ اختلال یا عارضه ای نشود و کوچک ترین آسیبی به بافت های سالم بینی زده نشود. کسب یک نتیجه ایده آل از راینوپلاستی ، بستگی به میزان مهارت و توانایی پزشک دارد. بیماران باید توقع به جایی از نتیجه رینوپلاستی داشته باشند زیرا این جراحی ، تنها برای رفع مشکلات بینی انجام می شود و تا حدودی بر روی زیبایی صورت نیز تاثیر مثبت می گذارد ولی بیماران نباید توقع داشته باشند با انجام عمل جراحی بینی در شیراز معجزه شود و تمامی ناهنجاری های چهره برطرف گردد. درک درست و دید منطقی بیماران نسبت به نتیجه جراحی زیبایی بسیار مهم است به همین دلیل قبل از عمل بینی در شیراز ، حتماً با پزشک در ارتباط با فرم بینی و توقعات خود صحبت کنید تا در صورت نیاز مشاوره های لازم را دریافت کنید.

 

جراحی بینی

روش جراحی بینی

نحوه انجام راینوپلاستی کاملاً مرتبط با مهارت جراح بینی است ؛ زیرا برخی از جراحان بینی به روش باز تسلط بیشتری دارند و برخی از جراحان بینی با روش بسته بهتر می توانند بینی را جراحی کنند. عمل دماغ تنها به دو روش باز یا بسته انجام می شود و روش دیگری که این روزها با عنوان عمل بینی با لیزر شنیده می شود تنها جنبه جذب مشتری و تبلیغات دارد. انجام رینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی نیازمند دسترسی به ساختار بینی و تراشیدن اسکلت بینی است ، همچنین برخی مواقع برای استحکام ساختار بینی و فرم دهی بهتر بینی از تکنیک هایی چون گرافت استفاده می شود. بنابراین پزشک باید از طریق برش به بینی دسترسی داشته باشد و لیزر قابلیت ایجاد برش را ندارد. روش عمل زیبایی بینی باز ، رایج ترین روش برای انجام جراحی بینی در شیراز است ؛ زیرا در این روش برشی بر روی کلوملا یا ستون بین دو پره بینی زده می شود و پوست بینی از اسکلت بینی جدا می شود. این امر منجربه دید و دسترسی مستقیم پزشکبه ساختار بینی و کاهش درصد بروز خطا می شود. در عمل بيني به روش بسته برش های مورد نیاز از داخل بینی زده می شود و عدم دید مستقیم جراح میزان احتمال خطا را افزایش می دهد. روش بسته برای رفع مشکلات جزئی بینی و افتادگی نوک بینی مناسب است ، در کل انتخاب روش جراحی ، بستگی به مشکل بینی و مهارت پزشک دارد.

فیلم جراحی بینی در شیراز

مزایای جراحی بینی

عمل بینی در شیراز با دکتر حسین مرادیان ، به دلیل مزیت هایی که دارد ؛ توجه کاندیدای آن را به خود جلب کرده است ؛ اما این مزایا چیست؟ در ادامه شما را با فواید رینوپلاستی آشنا می کنیم.

 • بهبود عملکرد تنفسی

بسیاری از افراد به دلیل انحراف بینی دچار مشکلات تنفسی هستند. در چنین مواردی تیغه میانی که دو حفره بینی را از یکدیگر جدا کرده است و سپتوم نام دارد به یک سمت انحراف دارد و بدین ترتیب مسدودیت در حفره بینی ایجاد کرده است. برای رفع این عارضه و بازگشت عملکرد تنفسی صحیح بینی ، بهترین جراح بینی در شیراز عمل زیبایی بینی انجام می دهد. بهبود عملکرد تنفسی یکی از مزایای اصلی عمل درمانی بینی است.

 • خلق تناسب بین بینی با سایر اجزای صورت

بینی هایی که ویژگی هایی مانند بزرگ بودن ، ارتفاع زیاد ، پهنای زیاد ، حفره های بزرگ ، افتادگی نوک بینی و غیره دارند ، از نظر علم زیباشناسی با دیگر اجزای صورت تناسب ندارند. در واقع تعادل زیبایی را برهم میریزند. در طی جراحی بینی در شیراز با دکتر حسین مرادیان ، اندازه و فرم بینی به گونه ای تعیین می شود که علاوه بر زیبایی خود آن با دیگر اجزای صورت نیز تناسب داشته باشد.

 • افزایش اعتماد به نفس

امروزه ظاهر زیبا و بدون نقص بسیار بیشتر از گذشته در افزایش اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی تاثیر گذار است. متقاضیان جراحی زیبایی بینی در شیراز ، با هدف رفع ایرادات بینی و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس شان این عمل زیبایی را انجام می دهند.

فرم بینی بعد از جراحی بینی زیبایی

اکثریت متقاضیان هدفشان از انجام عمل در بینی ، بهبود فرم بینی می باشد بنابراین زیبایی فرم بینی پس از راینوپلاستی اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از رایج ترین اشباهات متقاضیان ، مقایسه بینی های جراحی شده با یکدیگر است. نوع بینی بر روی فرم بینی تاثیرگذار است به همین دلیل نتیجه تمام جراحی های بینی یک شکل نمی شود و نتیجه تغییر فرم بینی با توجه به نوع بینی افراد متفاوت می باشد.

 • عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، بینی با توجه به چهره فرد جراحی می شود و تغییرات به نحوی اعمال می شوند که تنها مشکل بینی برطرف گردد. بینی قوس نامحسوس و طبیعی دارد. نوک بینی در راستای بینی است و سربالا نمی شود. زاویه لب و بینی در بانوان باید بین 95 و 100 باشد و در آقایان نیز زاویه مناسب بینی طبیعی بین 90 و 95 می باشد. سایز بینی با توجه به چهره بیمار کوچک می شود.

جراحی بینی

 • عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی در شیراز ، نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد زیرا باید مطابق با استانداردهای زیبایی باشد و اگر زاویه های ایجاد شده از زاویه های تعریف شده برای زیبایی بیشتر شوند ، نتیجه دیگر زیبا نخواهد بود و بازخوردهای منفی را به دنبال خواهد داشت.

 • نوک بینی فانتزی کمی سربالا است.
 • بینی کوچک تر از بینی طبیعی است.
 • قوس زیبایی بر روی بینی ایجاد می شود.
 • زاویه بین لب و بینی از 120 و 130 نباید بیشتر شود زیرا فرم بینی در اصلاح سرسره ای یا خوکی می شود که مورد پسند نیست.

 

 

 • عمل بینی نیمه فانتزی

فرم بینی نیمه فانتزی برای افرادی مناسب است که ترکیبی از فرم فانتزی و فرم بینی طبیعی می خواهند. بسیاری از افراد سربالا بودن نوک بینی در بینی فانتزی را پسند نمی کنند ولی تمایل دارند بینی کمی قوس داشته باشد ، می توانند جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهند. در بینی نیمه فانتزی ، قوس کم و زیبایی بر روی بینی ایجاد می شود که باعث می شود بینی ، کمی از فرم طبیعی خود خارج شود.

جراحی بینی

انواع بینی

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی ، نوع بینی می باشد که بر اساس میزان ضخامت پوست آن، به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم بندی شده اند.

جراحی بینی استخوانی

از مشخصه های بینی استخونی پوست نازک و استخوان محکم است که این ویژگی ها موجب شده که نتیجه بسیار مطلوبی از تغییر فرم در بینی کسب کنند. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند بدون نگرانی و در صورت انتخاب جراح خوب بینی در شیراز ، اقدام به عمل با فرم طبیعی ، فانتزی و جراحی بینی استخوانی نمایند. اغلب بینی های استخوانی در ناحیه پل بینی خود دارای قوز و برآمدگی هستند که با انجام عمل زیبایی بینی برطرف خواهد شد. البته لازم به ذکر است این مشخصه تنها مختص بینی های استخوانی نیست و ممکن است بینی های گوشتی نیز قوزدار باشند.

 

 

عمل بینی گوشتی

پوست بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و ساختار آنها ضعیف است. بهترین نوع جراحی برای افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند عمل زیبایی بینی طبیعی می باشد ، چرا که ضخامت پوست این بینی ها باعث می شود فرم بینی های فانتزی را به خوبی نشان ندهد. بسیاری از افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، نگران این موضوع می باشند که آیا بینی گوشتی بعد از جراحی برگشت پذیر خواهد بود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در گذشته جراحی بینی گوشتی کاهنده بود و طی جراحی تنها از حجم بینی کاسته می شد اما امروزه با گرافت گذاری و تقویت غضروف بینی های گوشتی موجب عدم برگشت پذیری بینی های گوشتی خواهند شد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی در شیراز نیستند ؟

اگر در رابطه با کاندیداهای مناسب تغییر فرم ظاهری در بینی در موتورهای جستجو به تحقیق بپردازید اطلاعات زیادی در این رابطه به دست آورید در حالیکه در رابطه با کاندیداهای نامناسب رینوپلاستی در شیراز ، توضیح زیادی داده نشده است ، در ذیل به تعدادی از این افراد اشاره کرده ایم.

جراحی بینی

 • اشخاصی که به اختلال بدشکل پنداری دچار هستند

یک نوع اختلال روانپزشکی می باشد که به موجب آن برخی از افراد با اینکه هیچ نقص و ایرادی در اعضای بدن خود ندارند اما مدام از خود ایراد می گیرند. این دسته از افراد ابتدا باید برای معالجه به روانپزشک مراجعه کرده و پس از درمان کامل اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی نمایند.

 • بیماران که وسواسی هستند

برخی از افراد دچار اختلالاتی هستند که به موجب آن مدام تقارن صورت خود را بررسی کرده و به مقایسه خود با دیگران می پردازند جراحی بینی در شیراز به هیچ عنوان به این افراد توصیه نمی شود.

 • افرادی که دچار افسردگی هستند

این دسته از افراد به مشکلات روحی دچار بوده و به موجب باور اشتباهی که دارند گمان می کنند که با انجام این عمل زیبایی مشکلات روحی آن ها برطرف خواهد شد در صورتی که چنین نبوده و در برخی موارد نه تنها افسردگی آن ها برطرف شده که ممکن است به دلیل استرس های ناشی از فرآیند عمل مشکلات شان تشدید شود.

 • افرادی که انگیزه ای برای جراحی بینی در شیراز ندارند

این افراد برای اینکه نظر همسر، نامزد یا اطرافیان خود را جلب کنند برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرده و خودشان انگیزه ای برای انجام این عمل زیبایی ندارند. این اشخاص باید این سوال را از خود بپرسند چنانچه نامزدی شان به هم خورده و قصد نامزدی مجدد داشته باشند اگر نامزد فعلی از فرم بینی شان خوشش نیامد چه خواهند کرد ؟! افراد باید بدانند در نهایت این خود آن ها هستند که باید از فرم بینی شان خوششان بیاید نه کس دیگر.

 • افرادی که ایده آلیست بوده و کمال گرا هستند :

این اشخاص نمی توانند وجود کوچکترین نقص را تحمل کنند و حتی اگر نتیجه عمل زیبایی در بینی بسیار رضایت بخش بوده و منجر به رقم خوردن نتایج درخشان باشد و در عین حال نقص کوچکی در بینی وجود داشته باشد چشم خود را بر روی تمام نکات مثبت بسته و فقط آن نقص کوچک را می بینند. افراد باید بدانند که جراحی منجر به بهبود نسبی بینی شده و هیچ گاه تضمین یک بینی کاملاً بی نقص را به افراد نمی دهد.

 • افرادی که از جراح بینی توقع شبیه سازی دارند :

این دسته از افراد گمان می کنند جراحی بینی در شیراز شبیه به شغل خیاطی یا مجسمه سازی است که مدلی خاص را به پزشک معالج نشان داده و دقیقاً همان را تحویل بگیرند ! بینی عضوی بسیار حساسی بوده، ویژگی های آن در هر فرد متفاوت می باشد و فرم دهی آن با توجه به این ویژگی ها انجام می شود لذا نمی توان بینی دو شخص را دقیقاً شبیه به هم جراحی کرد.

جراحی بینی

رینوپلاستی سه بعدی

اگر تمایل دارید قبل از انجام فرآیند جراحی بینی در شیراز ، صورت خود را با فرم جدید بینی مشاهده کنید به شما جراحی سه بعدی بینی را پیشنهاد می کنیم. در طی این اقدام ، پزشک قبل از انجام پروسه در طی مشاوره فرم بینی که مناسب شما است را با استفاده از برنامه های کامپیوتری حرفه ای به شکل طراحی سه بعدی نشان می دهد با این تکنولوژی چهره خود را بعد از عمل مشاهده می کنید و نسبت به نتیجه می توانید با خیالی آسوده تر تصمیم بگیرد. یکی از مزایا این روش ، اطمینان از زیبایی فرم بینی بعد از عمل است.

بهترین جراح بینی در شیراز

یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین اقدامات در نتیجه عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی خوب در شیراز است. خانم ها و آقایان اهل شیراز با تعدد متخصصان زیبایی رو به رو هستند ؛ از این رو انتخاب بهترین متخصص برای آن ها کمی دشوار است. برای داشتن بهترین پروسه جراحی بینی شیراز ، پزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر حفظ عملکرد بینی ، ساختار آن را مطابق با قوانین زیبایی شناسی تغییر دهد. یکی از ملاک های مهم بینی ، علاوه بر خوش فرم بودن ، تناسب آن با دیگر اجزای صورت است. در نظر داشته باشید که بهترین متخصص ، علاوه بر توجه به مسائل علمی درتغییر فرم بینی به نظر زیباجو نیز توجه دارد. همچنین بر تمام تکنیک های عمل در بینی مسلط است و با توجه به نیاز متقاضی ، بهترین روش را برمی گزیند.

اسپیلنت یا گچ بینی

اسپیلنت یا گچ بینی بعد از اتمام پروسیجر عمل روی بینی قرار می گیرد. این نوع پانسمان به فرم گیری بهتر بینی ، چسبیدن پوست به استخوان و تثبیت فرم جدید کمک شایانی می کند. گچ بینی حدود 5 تا 7 روز روی بینی قرار دارد و متقاضی بعد از باز کردن این گچ ، فرم بینی خود را مشاهده می کند. اسپیلنت ها در دو نوع خارجی و داخلی استفاده می شوند. بسته به جراحی بینی شیراز که انجام داده اید ، ساختار بینی و تصمیم پزشک ، یکی از این دو نوع برای بینی شما انتخاب خواهد شد.

چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی

بعد از باز کردن گچ ، برای کاهش تورم ، جلوگیری از ایجاد بافت زخیم و فرم دهی به بینی ، از چسب های مخصوصی استفاده می شود. عموما زیباجویان بسته به شرایطی که دارند بین 14 تا 60 روز از چسب بینی استفاده می کنند ؛ البته این بازه زمانی در بینی های گوشتی ممکن است ، طولانی تر باشد.

 

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی در شیراز ، مانند تمامی جراحی های تهاجمی ، علاوه بر مزایا ، معایبی نیز دارد. البته میزان درگیری با عوارض و تعداد آن ها ابتدا به مهارت پزشک و سپس به نحوه چگونگی مراقبت شما بعد از عمل بستگی دارد. در صورتی که پروسه به بهترین نحو ممکن انجام شود و زیباجو نیز مراقبت های لازم را به درستی انجام دهد ، عوارض زیر در طی مدت زمان کوتاه شامل حال وی می شود:

 • کبودی ( گاهی مواقع بسته به میزان تغییر فرم )
 • التهاب
 • اجتماع مایع مخاطی در بینی و سختی تنفس
 • احساس سرگیچه و حالت تهوع
 • خون ریزی

 

جراحی بینی - دکتر مرادیان

 

چه زمانی نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی داریم ؟

یکی از سوالات رایج مراجعه کنندگان در مورد عمل ترمیمی بینی در شیراز با دکتر حسین مرادیان است ؛ آن ها در مورد لزوم انجام عمل بینی ثانویه سوال دارند. در این باره باید گفت که حدود 8 تا 10 درصد از افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند به دلیل عدم انتخاب پزشک مناسب یا عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی ، به فرم ایده آل خود نمی رسند یا آن که به بینی خود آسیب وارد می کنند. این افراد نیاز دارند حدود یک سال بعد از عمل اولیه برای رفع ایرادات عملکردی یا زیبایی ، جراحی ثانویه بینی انجام دهند. عموما در چنین موارد این عمل انجام می شود:

 • اگر قوز بینی به طور کامل رفع نشده باشد.
 • اگر فرم بینی یا حفره های آن متقارن نباشد.
 • اگر حفره های بینی با یکدیگر فاصله زیادی داشته باشند و در این بین اختلالات تنفسی به وجود آید.

نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی در شیراز

 • برای خون رسانی بهتر حین عمل جراحي بيني حداقل 2 الی 4 هفته قبل از انجام پروسیجر از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • تمام آزمایش هایی که دکتر معالج برایتان تجویز می کند را انجام دهید زیرا نتایج آزمایش ها منجربه کسب اطلاعات متخصص از میزان سلامتی بیمار می شود.
 • اگر حساسیت دارویی دارید حتماً به متخصص خود موضوع را بگویید.
 • اگر به بیماری های خاصی چون دیابت مبتلا هستید یا دارویی مصرف می کنید به پزشک بگویید تا اقدامات لازم برای عدم بروز عوارض بعد از جراحی بینی در شیراز ، انجام شود.
 • سوابق بیماری و جراحی هایی که انجام داده اید را به متخصص بگویید.
 • از مصرف برخی داروها قبل از انجام فرآیند عمل ، منع هستید. مانند بروفن ، درارتباط با لیست کامل داروهایی که نباید مصرف کنید حتماً با پزشک صحبت کنید.

جراحی بینی

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

 • هفته اول از ماهیچه های صورت کمترین استفاده را داشته باشید به همین دلیل خندیدن ، صحبت کردن ، عطسه و سرفه خود را کنترل کنید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن سر باید حداقل 30 درجه بالاتر از بدن باشد.
 • از خم کردن سر پرهیز کنید و سر را در حالت عمودی قرار دهید تا فشاری به بینی وارد نشود.
 • تا مدت زمانی که اسپلینت بر روی بینی است صورت را نشویید و هنگام استحمام از فردی کمک بگیرید تا چهره خیس نشود.
 • استعمال دخانیات و مشروبات الکلی روند ترمیم را به تعویق می اندازد به همین دلیل حداقل دوماه هیچ گونه دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • شروع فعالیت های ورزشی و استخر نیاز به مشورت با دکتر عمل بینی شیراز دارد ؛ زیرا میزان بهبود بینی در زمان شروع تاثیرگذار است.
 • برای رفع تورم بینی از کمپرس یخ استفاده کنید و مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 • یک هفته اول استراحت کنید و فعالیت های روزانه و شخصی خود را انجام دهید اما فراموش نکنید که انجام فعالیتهای سنگین ممنوع است.
 • غذاهایی چون پوره ، سوپ و آش بهترین تغذیه در هفته های اول بعد از جراحی بینی در شیراز ، هستند و مصرف غذاهای سفتی که نیاز به جوییدن دارند منجربه تحت تاثیر قرار گرفتن بینی می شوند.

درصد مرگ در جراحی بینی

با وجود آن که سال ها از انجام عمل های موفق زیبایی بینی می گذرد و تاثیر آن در سر تا سر دنیا مشخص است ، با این وجود افرادی هستند که سوالات متفاوتی نسبت به انجام این پروسه می پرسند. پرسیدن این سوالات می تواند ناشی از ترس و اضطراب یا اطلاعات نادرست باشد. در چنین مواردی بهترین دکتر عمل بینی شیراز با مطلع کردن متقاضی از شرایط انجام عمل زیبایی بینی و میزان آسیب ها و خطرات وی را مطلع می کند ؛ چرا که ریشه تمامی ترس ها عدم آگاهی است. در صورتی که مراجعه کننده با وجود آگاه شدن نسبت به انجام پروسه رینوپلاستی همچنان نسبت به این پروسه ترس داشته باشد ، پزشک توصیه دارد که برای کنترل اضطراب و ترس خود به مشاوره مراجعه کند.

ویژگی های یک جراح بینی خوب در شیراز

 • پزشک منتخب شما باید قادر به انجام انواع جراحی بینی در شیراز باشد.
 • جراح خوب بینی باید علاوه بر علم پزشکی بر علم زیبایی شناسی هم مسلط باشد.
 • جراح زیبایی بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از انجام این فرآیند ، قرار دهد.
 • زشک زیبایی باید با در نظر گرفتن سلقیه بیمار، فرم بینی متناسب با صورت فرد را ایجاد کند.
 • جراح باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات فرد متقاضی باشد و اعتماد فرد را جلب کند تا بیمار بتواند با آرامش خاطر برای انجام پروسه پیچیده تغییر فرم در بینی آماده شود.
 • متخصص زیبایی باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، سلامت و رضایت بیمار را مد نظر قرار دهد.
 • جراح موظف است سلامت بیمار را بررسی کند.

جراحی بینی

نحوه انتخاب بهترین دکتر برای انجام جراحی بینی در شیراز

 • ابتدا به تهیه لیستی از جراحان بینی بپردازید. شما می توانید برای این کار در موتورهای جستجو سرچ کنید.
 • سپس به وبسایت جراحان بینی سر بزنید و میزان تحصیلات و رزومه کاری جراح زیبایی را مورد بررسی قرار دهید.
 • مشاهده نمونه کار های جراح ، در انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی شیراز به شما کمک خواهد کرد، بنابراین با مراجعه به گالری تصاویر موجود در وبسایت یا صفحه اینستاگرام پزشک به بررسی آن بپردازید.
 • همچنین می توانید با مراجعه حضوری به مطب پزشک زیبایی به صورت حضوری نمونه کارهای جراحی بینی در شیراز را مشاهده نمایید و میزان رضایت افرادی که برای معاینه بعد از جراحی به مطب مراجعه کردند را بسنجید.

جراحی بینی قیمت

عمل اصلاح فرم بینی جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود به همین دلیل هزینه آن توسط بیمه پرداخت نمی شود و تمام هزینه ها به عهده خود شخص است. عمل بینی در شیراز ، هزینه دقیقی ندارد ؛ زیرا هر متخصص دستمزد متفاوتی رابرای انجام جراحی زیبایی بینی دریافت می کند. برای مطلع شدن از هزینه حدودی یا دقیق راینوپلاستی می توانید به بهترین جراح شیراز مراجعه کنید و جواب سوالات خود را جویا شوید.

همه چیز در مورد راکوتان و جراحی بینی

در مواردی که فرد دارای پوست نازکی باشد ، مصرف داروی راکوتان قبل و بعد از عمل جراحی ممنوع است ؛ چرا که موجب نازک شدن بیشتر پوست شده و در نهایت ظاهر شدن ناهمواری های سطح بینی خواهد شد. اما در مواردی که فرد دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم باشد ، با صلاحدید پزشک در صورت لزوم در شرایط خاص ، می تواند این دارو مورد استفاده قرار بگیرد. نکته ای که باید نسبت به آن توجه داشته باشید ، این است که قرص راکوتان سبب خشکی شدید پوست و مخاط بینی و همچنین زخم شدن تیغه بینی و حتی در مواردی سوراخ شدن تیغه بینی می شود. به همین دلیل باید مصرف این دارو حداقل 3 ماه پیش از عمل بینی در شیراز قطع شود. همچنین در دوره مصرف راکوتان باید به صورت مرتب بینی خود را شست و شو دهید و با چرب کردن مداوم آن از بروز عارضه های جدی و اثرات مخرب بعد از آن جلوگیری نمایید.

فواید قرص راکوتان برای ورم بینی

از مهم ترین فواید این دارو برای ورم بینی بعد از جراحی بینی در شیراز به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • کاهش درد و التهاب
 • از بین بردن کبودی و خون مردگی های بعد از جراحی
 • ترمیم جای زخم
 • تسریع در بهبودی زخم ها

دقت داشته باشید که مصرف قرص راکوتان در هر صورت باید 6 ماه قبل از عمل زیبایی بینی در شیراز با دکتر مرادیان ، قطع شود. بعد از گذشت 3 ماه از عمل جراحی در صورت تجویز پزشک ، می توان مصرف این دارو را شروع کرد.حتما در هنگام مصرف قرص راکوتان آب زیادی مصرف نمایید. لازم به ذکر است که در هنگام مصرف این دارو باید حتما تحت نظر پزشک باشید تا عوارض این دارو به حداقل میزان ممکن برسد و مشکلات جدی برای بیماران ایجاد نکند.

 

 

تزریق آمپول کورتون برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی

کاهش تورم ناخواسته بعد از جراحی بینی در شیراز ، از جمله مزیت ها و کاربردهای اصلی تزریق کورتون به بینی بعد از عمل زیبایی بینی است. در مواردی که فرد بعد از انجام جراحی رینوپلاستی ، دچار تورم بسیاری در بینی شود ، به نحوی که گذشت زمان و رعایت نکات مراقبتی تاثیری در کاهش ورم بینی نداشته باشد ، توصیه می شود برای کمک به تسریع روند بهبودی و کاهش ورم بینی ، تزریق کورتون انجام شود. معمولا افرادی که بینی گوشتی و پوست ضخیمی دارند و یا افرادی که عمل ترمیمی بینی انجام می دهند ، نیاز به تزریق کورتون پیدا می کنند. البته تمامی افرادی که عمل بینی گوشتی در شیراز انجام می دهند ، نیازی به تزریق کردن کورتون به بینی ندارند. بازه زمانی مشخصی برای تزریق کردن این داروی استروئیدی به بینی وجود دارد و این موضوع تا حد زیادی به تشخیص و صلاحدید پزشک بستگی دارد. برای مثال ممکن است برخی افراد بعد از گذشت 1 الی 3 ماه از انجام عمل زیبایی بینی لازم باشد تا این دارو را تزریق نمایند و برخی دیگر از افراد بعد از گذشت یک سال و حتی دو سال از انجام این جراحی ، به تزریق داروی کورتون به بینی احتیاج پیدا می کنند. به هر حال تزریق این دارو از حساسیت های بالایی برخوردار بوده و لازم است حتما با نظارت مستقیم و تجویز پزشک تزریق شود ؛ در غیر اینصورت با عارضه های جدی و حتی خطرناک همراه است. برای مثال اگر این دارو با دوز زیادی در بینی و یا در بافت نامناسبی از بینی تزریق شود ، می تواند منجر به تخریب بافت های بینی ، تغییر رنگ پوست ، نازک شدن بیش از حد پوست بینی شود. همچنین خوب است بدانید که تزریق این دارو بیش از سه مرحله توصیه نمی شود.

نحوه چسب زدن به بینی بعد از عمل

برای این منظور لازم است ابتدا پوست بینی خود را به آرامی به کمک یک پنبه آغشته به الکل تمیز نمایید. سپس یک قطعه چسب 3 الی 4 سانتی متری را به صورت افقی از قسمت بالایی بینی به هر دو سمت بینی خود با فشار یکسان و ملایمی بچسبانید. سپس یک قطعه چسب 3 الی 4 سانتی دیگر جدا کرده و به نحوی که چسب جدید ، یک سوم چسب قبلی شما را تحت پوشش قرار دهد ، آن را روی چسب قبلی خود بچسبانید و این کار را تا جایی که قسمت ابتدایی بینی شما تحت پوشش چسب قرار بگیرد ، ادامه دهید. به صورت کلی شما به 4 قطعه چسب 3 الی 4 سانتی متری نیاز دارید. برای اینکه استحکام چسب را تقویت نمایید می توانید این عمل را با 4 چسب دیگر تکرار نمایید. در انتها شما به یک چسب 10 الی 12 سانتی متری نیاز دارید که باید به شکل U روی بینی شما به نحوی که قسمت پایینی آن در ناحیه بین دو سوراخ بینی قرار بگیرد ، چسبانده شود. چسب های عمودی نیز به کناره های بینی چسبیده می شوند. قسمت های اضافی چسب را می توانید به آرامی به کمک قیچی جدا نمایید.

نکاتی که در چسب زدن به بینی باید به آن توجه داشته باشید :

 1. بعد از جراحی بینی در شیراز حداقل تا یک ماه به صورت مرتب به بینی خود چسب بزنید.
 2. چسب را با فشار یکسان به نحوی که نه سفت و نه شل باید روی بینی بچسبانید.
 3. برای اینکه به راحتی چسب را از روی بینی خود بردارید ، بهتر است صورت خود را شسته و یا دوش بگیرید ؛ این کار به مرطوب شدن و راحت جدا شدن چسب از روی بینی کمک زیادی می کند.
 4. هر دو الی سه روز یکبار چسب بینی خود راه تعویض نمایید.
 5. بهتر است از چسب های ضد حساسیت استفاده کنید.
 6. دقت داشته باشید که نباید سوراخ های بینی و راه تنفسی با چسب بسته شوند.

فیلم آموزش چسب زدن به بینی

آیا خونریزی بعد از جراحی بینی ، طبیعی است ؟

خونریزی بعد از انجام عمل زیبایی بینی یکی از شایع ترین و مهم ترین عوارض جانبی است که ممکن است برای برخی از افراد نگران کننده باشد و این احساس به آن ها دست دهد که مشکل جدی برای بینی آن ها رخ داده است ، در حالی که خونریزی در 24 ساعت اولیه بعد از عمل ، کاملا طبیعی بوده و به مرور متوقف می شود و بعد از آن دیگر دچار خونریزی نخواهید شد. شما در طی 24 ساعت اولیه بعد از جراحی به کمک برخی راهکارهای مراقبتی می توانید به توقف نمودن خونریزی بعد از عمل بینی کمک نمایید. معمولا برای کنترل خونریزی از تامپون بینی استفاده می شود. برخی از جراحان در هنگام ترخیص از کلینیک ممکن است تامپون بینی را خارج نمایند ، این در حالی است که برخی از پزشکان بعد از گذشت 2 الی 3 روز اقدام به خارج نمودن تامپون از بینی بیمار می کنند. همچنین بعد از جراحی یک پانسمان یا گاز استریل در قسمت زیرین بینی شما قرار داده می شود تا خون ها را جذب نماید ، لازم است هرگاه پانسمان بینی شما به خون اغشته شد ، آن را تعویض نمایید. دقت داشته باشید که برای اینکار نباید به بینی خود دست زده و فشاری به آن وارد کنید. خونریزی به میزان مختصر و کم از آنجایی که به خروج ترشحات به جا مانده از عمل زیبایی بینی کمک می کند ، می تواند یک نشانه خوب باشد. اگر بعد از 24 ساعت با وجود رعایت نکات مراقبتی نظیر بالا نگه داشتن سر ، استفاده از کمپرس یخ ، استفاده از قطره بینی همچنان خونریزی شما متوقف نشد و یا میزان خونریزی شدید بود ، لازم است حتما این موضوع را به بهترین جراح بینی شیراز اطلاع دهید و او را از این موضوع آگاه نمایید.

دکتر حسین مرادیان - drhosseinmoradian-com

دکتر حسین مرادیان 

دکتر حسین مرادیان یکی از بهترین جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی در استان فارس، شهر شیراز هستند و تجربه بیش از ۱۰۰ عمل بینی موفق را دارا می باشند. ایشان در همایش و کنگره های مختلف کشوری و بین المللی حضور یافته و با آگاهی از علم روز و تکنیک های نوین، جراحی بینی را انجام می دهند. دکتر مرادیان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و در همین شهر نیز فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز نمودند.

0 0 آرا
امتیازدهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مجله پزشکی دکتر مرادیان
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: