جراحی پلک روشی برای خلاصی از پیری

یک از معضلات بزرگ جامعه امروزی زیبایی ظاهری و دور شدن از پیری می باشد. همه می خواهند همیشه در جوان تری حد ممکن باشند و این موضوع همیشه طرفداران زیادی داشته است. خوشبختانه راه خلاص شدن از نشانه های پیری نیز وجود دارد و روش های زیادی نیز دارد. برای دست یابی به ظاهر هر چه زیبا تر و جوان تر جراحی های زیبایی متعدد در اختیار شما قرار گرفته است ، اما امروز ما می خواهیم در رابطه با جراحی پلک یا (blepharoplasty) با شما صحبت کنیم. چشم یکی از پیچیده ترین اعضای بدن انسان می باشد که مهم ترین کارایی ممکن را دارد یعنی بینایی شما که نعمت فوق العاده بزرگی است. پلک ها پوشش هایی هستند که از چشم ها محافظت می کنند و این خود اهمیت آنها را نشان می دهد. در صورتی که با این مشکل رو به رو بودید جای نگرانی نیست ؛ زیرا شما می توانید با مراجعه به یک جراح ماهر مانند دکتر حسین مرادیان جراحی پلک در تهرن را انجام دهید و ظاهر خود را بهبود ببخشید و خود را از پیری نجات دهید. 

 

جراحی پلک - دکتر حسین مرادیانهنگامی که سن فرد افزایش میابد پلک شما چروک می شود و بافت های اضافه چربی در طراف آن جمع می شوند که می تواند مشکلا زیادی مانند مسدود کردن بینایی برای فرد ایجاد کند. در همین حال راه حلی فوق العاده برای این مشکل مشخص شده است که به آن جراحی پلک گفته می ود در این پروسه جراح با استفاده از روش های مشخص شده پوست و بافت چربی اضافه را از پلک های شما خارج می کند و این موضوع باعث می شود تا پلک ها به حجم و اندازه عادی و قبلی خود باز گردد. همچنین بجز تجمع بافت اضافه عضلات پلک ها با کدورت سن ضعیف تر می شوند و دچار افتادگی می گردند و این موضوع در واقع مشکل اصلی می باشد.

اهداف کلی پروسه عمل پلک

در صورتی که شما با مشکلات زیر رو به رو هستید عمل پلک می تواند به شما کمک کند :

 • پلک بالایی حجیم و افتاده
 • مقدار زیادی پوستاضافه در پلک بالا که می تواند دید شما را محدود یا مسدود کند
 • پوست اضافه در پلک پایین
 • حجم زیاد و پف کردن زیر چشم

یکی از نکات جالب توجه در رابطه با بلفاروپلاستی این است که این جراحی را می توانید همزمان با پروسه هایی مانند لیفت ابرو ، لیفت صورت و سایر پروسه های از این قبیل انجام دهید.

چه اشخاصی مناسب انجام جراحی پلک هستند ؟

به طور کلی در صورتی که بخواهیم استانداردها لازم برای داوطلب عمل پلک را به صورت خلاصه بیان کنیم باید فردی با حداقل 30 سال سن باشد که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار است و به بیماری ها و مشکلات مربوط به خود چشم که مانع انجام بلفاروپلاستی می شوند مبتلا نیست. برخی از این بیماریها که در صورت ابتلا به نها حتما باید به پزشک خود در رابطه با آنها اطلاع دهید عبارتند از :

 • خشکی چشم و کوری تدریجی
 • مشکل تیروئید مانند پیش فعال بودن یا کم کار بودن آن
 • هر گونه بیماری یا مشکل قلبی عروقی
 • انواع مختلف دیابت

موارد دیگری که برای یک فرد مناسب بدن باید انجام دهید این است که توقع خود را از جراحی پلک پایین آورید و خواهید که همه خواسته های شما را برآورده کند. به طور کلی عمل پلک می تواند ظاهر شما را اصلاح کند و بهبود بخشد و باعث جوانی در چهره شما شود ، اما نباید فکر کنید که تغییرات شگفت انگیز را در پی خواهد داشت. بسیاری از افراد مشکلات بسیار حادی دارند که با این عمل حل می شود مانند تقارن نداشتن اندازه چشم ها و در یک راستا نبودن آنها. لازم به ذکر است که این عمل مشکلات تقارن در چشم را نیز بدون ایجاد تغییر درساختار کلی صورت حل می نماید.

آماده شدن برای جراحی پلک در تهران ، تعیین کننده سرنوشت پروسه

یکی از مهمترین بخش ها در هر جراحی وجود دارد ، آماده شدن برای ن می باشد و می تواند موارد بسیاری را در طول پروسه تعیین کند و تغییر دهد. قبل از اینکه شما برای این عمل برنامه ریزی کنید به متخصص مربوطه مراجعه می کنید تا یک جلسه مشاوره را با او داشته باشید. در این ویزیت موارد بسیاری بررسی می شود و راجب تمام موارد و مراحل مربوط به بلفاروپلاستی تصمیم گیری می شود. برخی از موارد مهم که دراین مکالمه مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از :

 • تاریخچه پزشکی شما : در این بخش از مشاوره پزشک از شما در رابطه با جراحی هایی که قبلا انجام داده اید سوال می کند. همچنین از شما می پرسد که به بیماری مبتلا بوده اید یا هستید و آن بیماری چیست هر مشکل یا بیماری مانند مشکلات تیروئد ، انواع دیابت و بیماری های مربوط به خود چشم و هر نوع مشکل دیگری باید با پزشک در میان گذاشته شود تا در صورت نیاز اقدامات لازم در مورد آن صورت گیرد. مورد دیگری که اهمیت دارد داروهای مصرفی شما یا هر دارویی که سابقه مصرف آن را داشته اید می باشد. پزشک در رابطه با هر نوع از داروها یا مکمل و ویتامین و یا حتی داروهای گیاهی که مصرف میکنید از شما سوال میکند و امکان دارد مصرف برخی از آنها را به صورت دوره ای و برای انجام جراحی پلک منع نماید.
 • اهداف شما در این عمل : اینکه پزشک بتواند خواسته دقیق شما از جراحی را درک کند کمک می نماید تا بهترین نتیجه در آخر برای شما حاصل شود. همچنین جراح به صورت کامل برای شما شرح می دهد که آیا این پروسه برروی شما جواب می دهد و یا چه اثر و نتیجه برروی شما خواهد داشت و هر توضیح دیگری که لازم باشد را به شما ارئه می دهد.

موردی دیگری که باید بدانید این است که قبل از آغاز خود جراحی یکسری آزمایشات از جمله یک معاینه کامل فیزیکی برروی شما انجام مشود که عبارتند از :

 • آزمایش کامل چشم : در این تست غدد تولید اشک و مقدار عملکرد آنها بررسی می شود. همچنین بخش هایی از پلک نیز مورد آنالیز قرار می گیرند.
 • تست میزان دید : این مورد برای این انجام می شود تا مشخص کند آیا نقاط کوری برای شما به خصوص در گوشه های چشم وجود دارد. این مورد مشخص می کند که آیا پروسه شما اهداف درمانی نیز دارد یا خیر.
 • تصویر برداری از پلک ها : عکس برداری ها از زوایای مختلف نیز از پلک های شما قبل از انجام جراحی پلک در تهران صورت می گیرد تا بتوانند از آنها برای برنامه ریزی بهتر عمل و مقایسه نتیجه نیز استفاده نمایند.

در ادامه نیز یکسری دستوالعمل ها وجود دارد که پزشک از شما می خواهد قبل از جراحی آنها را انجام دهید. این موارد عبارتند از :

 • توقف مصرف برخی از داروها مانند وارفارین ، آسپیرین و هر نوع دارو گیاهی یا شیمیایی دیگری که می تواند مقدار و احتمال خونریزی را افزایش دهد. به طور کلی نیز شما باید مدت زمان ترک هر دارو را از پزشک خود بپرسید و تنها داروهایی را مصرف کنید که ایشان تعیین نموده است.
 • به مدت چند هفته قبل از جراحی پلک باید مصرف سیگار را کنار بگذارید ؛ زیرا مصرف سیگار یا هر گونه دخانیات می تواند توانایی بدن برای بازیابی و بهبود را کاهش دهد.
 • همچنین قبل از بلفاروپلاستی شما باید با یک فرد از نزدیکان که به او اعتماد دارید هماهنگ کنید تا شما را به محل جراحی ببرد و به منزل بازگرداند. ضمنا باید تا روز بعد از عمل در کنار شما باشد تا از شما مراقبت کند و نیازهای شما که خود قادر به برآورده کردن آن نیستید را برای شما فراهم سازد.
0 0 آرا
امتیازدهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: