همه چیز درباره تزریق فیلر

تزریق فیلر : عوامل بسیاری وجود دارد که از میزان جذابیت و جوانی چهره می کاهد که یکی از این عوامل بروز خطوط پوست صورت می باشد. چین و چروک های سطحی یا عمقی پوست از نگرانی های افرادی هستند که پا به سنین میانسالی می گذارند ؛ به همین دلیل به دنبال راهکاری برای از بین بردن چین و چروک و بازگشت جوانی به چهره هستند. فیلرها نوعی پرکننده هستند که انواع مختلفی دارند و از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست هستند. (  تزریق ژل  )

روش های بسیاری برای افزایش زیبایی و جوانسازی صورت وجود دارد ؛ اما فیلر ها یا ژل ها محبوبیت بیشتری دارند.

کاربرد تزریق فیلر

فیلرها در اصل نوعی پرکننده پوستی هستند که از مواد مختلف طبیعی یا انسانی و مصنوعی ساخته می شوند و دارای غلظت های متفاوتی هستند. در نتیجه فیلر، انواع مختلفی دارد و همین امر باعث می شود تا فیلر ، کاربردهای بسیاری داشته باشد. فیلرها یا ژل ها برای حجم دهی صورت ، حجم دهی گونه ، حجم دهی لب ، بر طرف کردن خطوط پوست و زاویه سازی صورت می باشند.

تزریق فیلر

عوارض تزریق فیلر

در صورت انتخاب پزشک ماهر و چیره دست و همچنین رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و بعد از تزریق فیلر ، هیچ گونه عوارضی پس از آن بیماران را تهدید نمی کند ؛ تنها بیماران پس از انجام این روش از جوانسازی پوست ، شاهد بروز تورم و کبودی خفیف خواهند بود که این مسئله نیز طبیعی می باشد و سریعا برطرف می گردد ، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ اما در غیر این صورت ، احتمال بروز عوارضی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، وجود دارد .

 • حساسیت های پوستی
 • کبودی و تورم شدید
 • عدم تقارن
 • عفونت
 • قرمزی شدید
 • و غیره

قبل از تزریق فیلر

 1. در صورتی که سابقه ابتلا به تبخال دارید ، حتما پزشک معالج خود را از این موضوع آگاه کنید.
 2. از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پیش از تزریق فیلر ، خودداری نمایید .
 3. طبق توصیه پزشک ، بهتر است بانوان در روز درمان بدون آرایش باشند.
 4. از مصرف داروهایی ؛ از قبیل آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد پیش از تزریق فیلر ، خودداری نمایید ؛ چرا که منجر به تشدید کبودی و تورم پس از آن می شود.
 5. بهتر است در روز تزریق فیلر ، از انجام ورزش اجتناب نمایید ؛ چرا که منجر به افزایش فشار خون می گردد.
 6. به وفور آب میل کنید.
 7. بانوان باردار و شیرده و همچنین افرادی که نسبت به فیلرها حساسیت دارند ، باید از انجام این روش خودداری نمایند .
 8. و در نهایت ، توصیه به انتخاب پزشک زبده و رعایت دستورالعمل های ذکر شده می شود ؛ زیرا همانطور که گفته شد ، این دو مورد تاثیر به سزایی در نتایج دریافتی از تزریق فیلر دارند ؛ بنابراین به هیچ وجه در این باره سهل انگاری نکنید .

بعد از تزریق فیلر

فیلرها دوران نقاهت سخت ندارند ؛ به همین دلیل محبوبیت بالایی دارند و  بیشترین کاربرد آن ها برای حجم دهی لب می باشد.

 • تمامی بیماران پس از تزریق فیلر می توانند بلافاصله به محل کار خود یا زندگی روزمره خود بازگردند ؛ اما تا چندین ساعت باید از خم کردن سر پرهیز کنند.
 • همچنین انجام فعالیت های سنگین و حرکات ورزشی حداقل تا ۱ الی ۲ هفته ممنوع می باشد.
 • از ماساژ دادن یا فشار دادن ناحیه ای که تزریق قیلر انجام شده است ، خودداری کنید.
 • پس از تزریق فیلر می توانید تمام سوالات خود را از پزشک بپرسید و پاسخ آن ها را دریافت کنید.
 • بانوانی که تحت این روش از جوانسازی پوست ، قرار گرفته اند ؛ بهتر است به مدت چند روز پس از آن ، از لوازم آرایشی استفاده نکنند ؛ چرا که ، ممکن است ناحیه ورود سوزن ها از طریق مواد آرایشی ، آلوده شده و بدین طریق ، احتمال عفونت افزایش یابد.

کمپرس سرد و گرم بعد از تزریق فیلر

استفاده از کمپرس سرد بلافاصله پس از تزریق ؛ موجب کاهش تورم ، کبودی و خونریزی می گردد ؛ به همین علت ، در رابطه با این مورد سهل انگاری نکنید.

لازم به ذکر است ؛ استفاده از کمپرس یخ ، تا ۷۲ ساعت ابتدایی تزریق فیلر توصیه می گردد.

یکی از نکات بسیار مهم پس از تزریق فیلر ، در این باره می باشد که استفاده از کمپرس گرم در دوران نقاهت این روش از جوانسازی ، ممنوع است.

تزریق فیلر

فیلر بهتر است یا بوتاکس ؟

بسیاری از افراد زیباجو ، در رابطه با تفاوت میان تزریق بوتاکس و فیلر می پرسند ؛ یا در این باره سوال دارند که کدام یک از این دو روش جوانسازی پوست ، بهتر است ؟ جهت دریافت پاسخ این پرسش ها ، با ما همراه باشید.

اگر چه فیلر و بوتاکس ، هر دو تزریق می شوند ؛ اما ماهیت آن دو با یکدیگر متفاوت است ؛ تزریق بوتاکس ، با جلوگیری از حرکات عضلانی ، منجر به رفع چین و چروک های پوستی می گردد ؛ در صورتی که فیلرها ، خاصیت پرکنندگی داشته و از طریق افزایش حجم نواحی مورد نظر ، موجب رفع چین و چروک های پوستی می گردند ؛ لازم به ذکر است ، بسیاری از افراد زیباجو به منظور برخورداری از چهره ای جوان ، اقدام به انجام هر دو این روش ها می کنند.

قیمت تزریق فیلر

همانطور که گفته شد فیلر ها انواع مختلفی دارند و حتی میزان غلطت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه برندهای متفاوتی در زمینه تولید فیلر فعالیت دارند و هزینه آن ها نیز مشابه یکدیگر نمی باشد. برای مطلع شدن از هزینه تزریق فیلر باید به پزشک مراجعه نمایید تا مشخص شود که از چه نوع فیلری استفاده می شود و میزان فیلر موردنیاز چند سی سی می باشد.

همچنین ناحیه مورد نظر بیمار نیز در تعیین هزینه تاثیرگذار است و برای تعیین قیمت دقیق تزریق ژل یا فیلر ، بهتر است که بیمار با پزشک مد نظر خود صحبت کند.

 

درباره دکتر مرادیان

دکتر حسین مرادیان - متخصص گوش،حلق و بینی - جراح سر و گردن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram