چال گونه

حتما شما نیز افرادی را دیده اید که هنگام خنده یا کوچکترین حرکت لب ها ، بخشی از لپ هایشان دچار فرورفتگی می شود. در اصل چال گونه فرورفتگی کوچکی در ناحیه لپ است که زیبایی چهره را چندین برابر می کند. افراد بسیار کمی به طور طبیعی دارای این چال هستند و به طور معمول افرادی که چال لپ ندارند ؛ در حسرت این فرورفتگی زیبا در لپ هستند. اما امروزه با توجه به پیشرفت صنعت پزشکی ، انواع جراحی ها برای زیبایی و جوانسازی چهره وجود دارد که جراحی کاشت چال نیز یکی از همین جراحی های زیبایی است. انجام جراحی کاشتن چال در گونه نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و عدم بیهوشی یا بیهوش کردن بیمار بستگی به شرایط بیمار و صلاح دکتر حسین مرادیان ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز ، دارد. این عمل زیبایی نتیجه ماندگاری دارد و دوران نقاهت آن کوتاه است.

 

جراحی چال گونه در شیراز - دکتر مرادیان

 

چال گونه یکی از فاکتورهای ظاهری در فرد است که در گونه او ایجاد می شود و معمولا در تعداد کمی از افراد وجود دارد. موضوع جالب در رابطه با این مورد این است که قبلا بیمارانی برای از بین بردن آن به جراح مراجعه می کردند ؛ زیرا در جامعه باب نبود ، اما امروزه نشانی از جذابیت است و بسیاری از افراد جذب آن شده و برای داشتن آن دست به انجام جراحی می زنند. این گونه است که طی گذر زمان ارزش ها و هنجارهای اجتماعی با همراهی مد روز تغییر می کنند. حال می خواهیم درباره این پدیده که در خلقت انسان وجود دارد بیشتر اطلاعات کسب کنیم و بفهمیم که چگونه می توانیم این چال را داشته باشیم و آیا واقعا به جذابیت ما افزوده می شود ؟

چال گونه

چال لپ به دلیل نقص عضلات صورت به وجود می آید به همین دلیل به آن لقب زیباترین نقص صورت را اختصاص داده اند. در واقع این نقص باعث می شود تا هنگام خندیدن یا حرکت عضلات لب ، قسمتی از لپ به داخل کشیده شود. به طور معمول اگر پدر یا مادر چال داشته باشند ، کودکشان نیز با وجود چال بر روی لپ متولد خواهد داشت. چال خنده در بزرگسالی بروز نمی کند و اگر در کودکی چال نداشته باشد ، تنها راه برای داشتن چال خنده ، انجام جراحی چاله گونه خواهد بود. بسیاری از افراد به دنبال روش های ایجاد چال خنده هستند تا هنگام خندیدن ، زیباتر دیده شوند. همانطور که گفته شد بهترین روش برای داشتن چال لپ انجام جراحی چال گونه می باشد.

چگونه برای جراحی چال گونه آماده شویم ؟

در صورتی که تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید باید در وهله اول یک متخصص خوب و وارد به کار خود را بیابید تا مطمئن شوید پروسه به بهترین شکل انجام می شود. برای این عمل زیبایی شما می توانید به یک جراح پلاستیک و یا هر متخصصی که جراحی های زیبایی و صورت انجام می دهد مراجعه نمایید. بعد از اینکه توانستید جراح متبحر و مناسب خود را بیابید باید با او یک ویزیت برای مشاوره هماهنگ کنید.

در این دیدار با پزشک شما می توانید هر گونه اطلاعات مورد نیاز در رابطه با جراحی چال گونه را بدست آورید و هرگونه سوالی که دارید را از متخصص مربوطه بپرسید. بعد از آن پزشک بررسی میکند که بهترین و مناسب ترین محل برای قرار گیری چال کجاست و برنامه ریزی های لازم برای پروسه را انجام میدهد. همچنین با بررسی فاکتورهای متعدد به شما می گوید که آیا انجام این عمل زیبایی برای شما مناسب است یا خیر.

فرورفتگی لپ پس از جراحی چال خنده دائمی است ؟

خیر با پایان دوران نقاهت ، چال لپ تنها زمان خندیدن فرد یا حرکت عضلات اطراف لب مشاهده می شود. در نتیجه افرادی که برای انجام جراحی چال گونه یا خنده در شیراز اقدام می کنند نباید نگرانی در مورد مشاهده شدن دائمی چال در حالت عادی باشند زیرا پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی ، چال کاشته شده در گونه با جراحی کاملاً شبیه چال طبیعی لپ می شود.

 

لیست مراقبت های بعد از چال گونه - دکتر مرادیان

 

مراقبت های بعد از چال گونه

چگونگی سپری دوران نقاهت جراحی چال گونه ، تاثیرگذار بر روی نتایج دریافتی از کاشت چال لپ در شیراز ، بوده و همچنین ، می تواند از بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز جلوگیری کند ؛ از این رو ، دارای اهمیت به سزایی می باشد ؛ بنابراین ، به توصیه های پزشک در این دوران ، گوش فرا داده و به هیچ عنوان ، سهل انگاری نکنید. در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از چال خنده ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

 1. تا زمانی که بی حسی ، به طور کامل برطرف نشده و حس لامسه تان برنگشته از مصرف مواد غذایی سرد یا گرم ، خودداری نمایید.
 2. افراد باید از دستکاری ناحیه جراحی شده ، اجتناب نمایند.
 3. رعایت بهداشت دهان و دندان در این دوران ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان ، نباید در رابطه با آن سهل انگاری کرد ؛ لازم به ذکر است ، بدین منظور باید پس از هر بار مصرف مواد غذایی ، از دهان شویه استفاده نمایید.
 4. داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح چال گونه در شیراز ، باید به طور کامل و سر وقت مصرف شوند ؛ بنابراین ، به این مورد بسیار دقت نمایید.
 5. در صورت احساس درد پس از اجازه از بهترین جراح زیبایی در شیراز ، معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.
 6. پس از اتمام دوران نقاهت جراحی چال گونه ، می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید ؛ اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب نمایید.
 7. استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی ، مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد ؛ بهبودی پس از جراحی چال را با اختلال مواجه می کنند ؛ به همین منظور ، باید تا مدتی از مصرف آن ها خودداری نمایید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های پس از عمل زیبایی چال لپ ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه نمایید ؛ مقاله جامعی در این باره ، تهیه شده و در سایت موجود است. از آنجایی که این مطلب ، دارای اهمیت بسیاری است ؛ به طور مجدد در ذیل ، آن را تکرار کرده ایم :

رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک در دوران عمل جراحی چال خنده ، علاوه بر تسریع در بهبودی ، منجر به جلوگیری از بروز عوارض و همچنین دریافت نتایج مطلوب از آن نیز می گردد ؛ بنابراین ، در این باره بسیار دقت کرده و به تمامی توصیه های پزشک معالج خود با دقت عمل نمایید.

هزینه جراحی چال گونه چقدر است ؟

هزینه جراحی چال گونه در هر فرد متغیر می باشد ؛ برای مطلع شدن از هزینه قطعی آن ، باید به جراح زیبایی خوب در شیراز مراجعه کنید.

چه افرادی می توانند جراحی چال خنده انجام دهند ؟ آیا انجام عمل چال گونه محدودیت سنی دارد ؟

انجام این عمل بعد از 18 سالگی برای سنین مختلف قابل انجام می باشد ، تنها به افرادی که صورت آن ها خیلی تپل است و چربی های زیادی دارد ، انجام جراحی چال گونه توصیه نمی شود ؛ زیرا برای انجام عمل محدودیت های خاصی وجود داشته و همچنین ممکن است نتیجه جراحی به خوبی قابل مشاهده نباشد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اقدام ، با یک جراح زیبایی در این رابطه مشورت نمایید.

آیا انجام عمل چال لپ به بیهوشی نیاز دارد ؟

این عمل بسیار سبک و سرپایی می باشد به همین دلیل نیازی به داروی بیهوشی نیست. تنها با استفاده از داروی آرام بخش و بی حسی موضعی در مدت زمان کوتاهی می توان جراحی چال لپ را انجام داد.

پروسه انجام جراحی چال گونه (dimpleplasty)

به طور کلی این عمل یک پروسه سرپایی می باشد و این موضوع به این معناست که نیازی به مراجعه به مرکز درمانی خاصی ندارد و شما می توانید آن را در مطب خود دکتر انجام دهید. همچنین در عمده موارد این جراحی بیهوشی عمومی انجام نمی شود. برای شروع عمل نخست پزشک شما عامل بی حس کننده را برروی پوست شما اعمال می کند و کار خود را آغاز نماید. بی حسی موضعی نیز جهت راحتی شما و احساس نکردن درد در طول پروسه صورت می گیرد.

بعد از گذشت 10 دقیقه و اثر کردن مواد بی حسی پزشک کار خود را آغاز می کند و با یک ابزار مخصوص سوراخی در ناحیه مشخص شده برای چال گونه ایجاد می نماید. بعد از آن نیاز است تا مقداری از بافت عضله و چربی برداشته شود تا به ایجاد چال کمک کند و معمولا قطر سوراخ در اکثر جراحی ها بین 2 الی 3 میلیمتر می باشد. بعد از اینکه این مراحل انجام شد پزشک با استفاده از یک نخ یا همان بخیه دو گونه را که سوراخ در آنها ایجاد شده از داخل به یکدیگر متصل می کنند تا فرم ایجاد شده در صورت دائمی شود.

آیا کاشت چال لپ برای آقایان مناسب است ؟

این موضوع بستگی به سلیقه و تقاضای افراد دارد و هیچ محدودیت جنسی برای انجام این عمل وجود ندارد ؛ بنابراین در صورتی که یک مرد تمایل به داشتن چال گونه داشته باشد ، می تواند این جراحی را انجام دهد.

مزایای جراحی چال گونه

در حالی که این پروسه یک عمل زیبایی محسوب می شود باید بدانید که فواید بسیاری را با خود به همراه دارد. برخی از این مزایا عبارتند از :

 • بهبود در چهره : همانطور که گفته شد به خصوص در سال های اخیر چال لپ به عنوان یک المان برای زیبایی شناخته می شود و طرفداران آن نیز بیشتر شده اند. بنابراین به طور کلی می توانند چهره و صورت شما را بهبود بخشند.
 • افزایش اعتماد به نفس : همچنین در صورتی که این خصوصیت در ظاهر شما باشد باعث محبوبیت شما در بین افراد جامعه می شود و این مسئله منجر به افزایش محبوبیت و اعتماد به نفس شما نیز می گردد. تعریف اشخاص مختلف به صورت روزمره نیز اثری مثبت در روحیه و انرژی شما خواهد داشت.
 • نتایج با ماندگاری بالا : اثر جراحی چال گونه به نوعی دائمی می باشد و تا زمانی که تغییر خاصی در ظاهر و وزن شما ایجاد نشوند نتیجه این عمل زیبایی در چهره شما باقی خواهد ماند.
 • کم تهاجم بودن پروسه جراحی : به طور کلی این پروسه بسیار کم تهاجم است نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. همچنین زمان زیادی برای انجام آن نیاز نیست و به راحتی می توان این عمل را انجام داد. یکی از دلایلی که افراد نگران انجام پروسه های زیبایی هستن ریسک و عوارض آنها می باشد در ای باره باید بدانید این جراحی هیچ عوارض به خصوصی ندارد و مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

دلیل وجود چال گونه چیست ؟

شکل گیری چال های لپ نیز به دلیل تغییر فرم در یک عضله می باشد ، این ماهیچه همان قسمتی است که هنگام لبخند زدن کمک میکند تا گوشه دهان به سمت بالا حرکت کند. به طور کلی در یک فرد عادی این ماهیچه از یک استخوان در گونه آغاز شده و به گوشه دهان متصل می شود. از سوی دیگر در افرادی که چال گونه دارند موضوع متفاوت است و در مسیر رسیدن ای رشته عضلات به گوشه دهان آنها به دو بخش جدا از رشته های عضلانی تقسیم می شوند. به همین ترتیب می باشد که چال لپ در صورت شما شکل میگیرد و به دلیلی دو تکه بودن عضلات هنگام لبخند فرم پوست برروی این ماهیچه ها چال گونه را شکل می دهد. دلیل اینکه برخی آنها را نا هنجاری مادرزادی می نامند این است که در هنگام تکامل نوزاد و بر اثر تفاوت های موجود در عضلات این فاکتور ظاهری در اقراد دیده می شود. همچنین لازم به ذکر است که نتنها در بسیاری از افراد باعث زیبایی می شوند بلکه هیچ گونه مشکلی برای فرد به وجود نمی آورند.

هر کس می تواند چال گونه داشته باشد !؟

مانند سایر مواردی که به زیبایی افراد مربوط می شوند این مورد بسیار خاص نیز طرفداران زیادی داشته است و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای داشتن چال لپ بوده اند حتی در زمان های گذشته یک دستگاه که شکل عجیبی نیز داشته است برای ایجاد کردن این فرم در گونه های افراد ساخته شده بود. در حال حاضر با پیشرفت چشمگیر انسان ها در علوم مختلف هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما نیز می توانید چال گونه داشته باشید. بله جراحی وجود دارد که به راحتی با انجام دادن پروسه آن شما می توانید این فاکتور را در ظاهر خود ایجاد نمایید.

به طور کلی جراحی با نام (dimpleplasty) وجود دارد که با انجام آن شما می توانید این خاصیت ظاهری را در خود به وجود آورید. همچنین جالب است بدانید که در برخی از فرهنگ ها این چال ها نشانه زیبایی ،شانس و بسیاری موارد دیگر هستند و به همین دلیل نیز طرفداران این پروسه همواره رو به افزایش است.

در آخر

بر خلاف این حقیقت که چال گونه ، در اثر وجود نقص در عضلات صورت پدید می آید ، سبب افزایش زیبایی و جذابیت چهره افراد می شود ؛ از این رو ، افراد بسیاری متقاضی انجام این جراحی هستند ؛ لازم به ذکر است ، این روش غیر تهاجمی و ایمن بوده و انجام آن ، سبب بروز عوارض و خطر در بیماران نمی شود ؛ بنابراین ، در صورت تمایل به انجام این جراحی ، با خیال آسوده اقدام به انجام آن نمایید.

دکتر حسین مرادیان

دکتر حسین مرادیان 

دکتر حسین مرادیان یکی از بهترین جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی در استان فارس، شهر شیراز هستند و تجربه بیش از ۱۰۰ عمل بینی موفق را دارا می باشند. ایشان در همایش و کنگره های مختلف کشوری و بین المللی حضور یافته و با آگاهی از علم روز و تکنیک های نوین، جراحی بینی را انجام می دهند. دکتر مرادیان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و در همین شهر نیز فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز نمودند.

0 0 آرا
امتیازدهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مجله پزشکی
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: