رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته : جراحی زیبایی بینی ، به پرطرفدارترین جراحی زیبایی تبدیل شده است ؛ اما با این وجود ، همچنان شایعه ها و بحث های بسیار زیادی پیرامون رینوپلاستی وجود دارد.

علاوه بر عوارض و هزینه رینوپلاستی ، روشی که جراح بینی از طریق آن بینی را جراحی می کند ؛ نیز برای متقاضیان مورد سوال است.

بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی ، تمایل دارند بدانند که جراحی بینی با چه روشی انجام می شود و آیا تکنیک دیگری برای تغییر فرم بینی وجود دارد.

در اصل برای تغییر فرم بینی ، تنها دو روش باز و بسته وجود دارد که تفاوت این دو روش ، در برشی است که بر روی بینی ایجاد می شود.

رینوپلاستی بسته

جراحی بینی از طریق لیزر امکان پذیر است ؟

یکی از رایج ترین سوالات بیمار ، انجام جراحی بینی با لیزر است.

در اصل ، لیزر ابزاری برای برش یا فرم دادن اسکلت بینی نیست و تنها برای رفع مشکلات پوست بینی ، استفاده می شود.

متاسفانه ، امروزه کلینیک های بسیاری در زمینه انجام عمل زیبایی بینی با لیزر ، تبلیغات انجام می دهند ؛ اما هدف این کلینیک ها تنها جذب مشتری است و بهتر است که بیماران آگاه باشند.

در نتیجه ، بهترین روش برای تغییر فرم بینی ، روش تهاجمی چون جراحی بینی است.

رینوپلاستی بسته چگونه انجام می شود ؟

در روش بسته ، برشی بر روی کلوملا یا ستون بین دو پره بینی زده نمی شود و برش های مورد نیاز برای انجام رینوپلاستی ، از داخل دو پره بینی زده می شوند.

عدم برش کلوملا ، دید محدود جراح بینی را به همراه دارد ؛ به همین دلیل ، رینوپلاستی باز نیاز به مهارت بالایی دارد و اکثریت جراحان بینی ، رینوپلاستی به روش باز را به روش بسته ترجیح می دهند.

دقت داشته باشید که انجام جراحی بینی ترمیمی یا جراحی های بسیار پیچیده بینی نیازمند روش باز است و انجام اینگونه روش ها از طریق رینوپلاستی بسته ، احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد.

بسیاری از متقاضیان سوال می کنند که رینوپلاستی بسته با عوارض همراه است ؟

به دلیل عدم دید مستقیم جراح بینی به ساختار بینی ، احتمال بروز عوارض در  این روش بیشتر از روش باز است ؛ ولی اگر جراح بینی تسلط کافی به رینوپلاستی بسته داشته باشد ، هیچ گونه عوارضی به وجود نمی آید.

مهم ترین مزیت جراحی بینی به روش بسته ، عدم وجود بخیه بر روی بینی است ؛ به همین دلیل ، در صورت انتخاب یک جراح بینی ماهر نه تنها دچار عوارض رینوپلاستی بسته نمی شوید ، بلکه هیچ گونه برش و بخیه ای نیز بر سطح بینی نخواهید داشت.

انواع بینی

بینی افراد مختلف ، ویژگی های خاص خود را دارد ، از این رو بینی ها با توجه به ویژگی شان به سه دسته بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی نیمه غضروفی تقسیم می شوند.

  1. بینی گوشتی : افرادی که بینی آن ها در دسته بینی گوشتی قرار می گیرد ، اکثرا دارای بینی پهن با پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشند ؛ وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، دو علت دارد : وجود بافت بسیار زیاد یا وجود تعداد زیادی غدد چربی.
  2. بینی استخوانی : کسانی که بینی آن ها استخوانی بوده ، پوست بینی شان نازک و غضروف های آن محکم است ، معمولا ؛ اکثر آن افراد دارای قوز یا برآمدگی نیز بر روی بینی خود هستند.
  3. بینی نیمه غضروفی :  افرادی که بینی آن ها ، ویژگی هر دو دسته بینی گوشتی و استخوانی را دارد ، در دسته بینی نیمه غضروفی قرار می گیرند.

عمل بسته بینی گوشتی

در بینی های گوشتی ، معمولا جراحان بینی تغییرات عمده ای را در نوک آن ها ایجاد می کنند ؛ به همین علت و به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند ، اکثرا جراحی بینی گوشتی به روش باز انجام می گیرد ؛ اما جراحانی که تخصص آن ها جراحی بینی به روش بسته می باشد ؛ می توانند از جراحی بینی گوشتی به روش بسته نیز نتیجه مطلوبی دریافت کنند.

عمل بسته بینی استخوانی

به علت عدم نیاز به ایجاد تغییرات پیچیده در جراحی بینی استخوانی ، جراحی این نوع از بینی ها به راحتی به هر دو روش باز و بسته انجام می گیرد و انتخاب هر کدام یک از این روش ها ، بسته به نظر جراح بینی و شرایط بیمار می باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • بیماران پس از عمل بینی ، بسته به شرایط پوست شان دچار تورم و کبودی می شوند ؛ آن ها می توانند از کمپرس یخ به منظور رفع تورم و کبودی ها استفاده کنند ، به این گونه که کمپرس یخ را بر روی نواحی اطراف چشم و بینی به مدت چند دقیقه بگذارند ؛ اما باید دقت کنند که کمپرس یخ را بر روی بینی خود قرار ندهند.
  • مصرف آب کرفس و آب آناناس نیز تاثیر فراوانی در کاهش و بهبود تورم و کبودی بیماران بعد از عمل بینی دارد ؛ بنابراین توصیه می شود ، بیماران این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند ؛ در صورتی که طعم آن ها مطابق میل شما نباشد ؛ می توانید آن ها را با آب میوه های دیگر میکس کنید.
  • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال دخانیات ، بعد از عمل بینی باعث افزایش تورم و طولانی شدن دوره نقاهت می شود ؛ به همین علت ، توصیه می شود تا مدتی بیماران از مصرف این موارد خودداری کنند.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه جراحی بینی بسته ، به عوامل متفاوتی بستگی دارد ؛ بنابراین ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

دکتر حسین مرادیان

دکتر حسین مرادیان 

دکتر حسین مرادیان یکی از بهترین جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی در استان فارس، شهر شیراز هستند و تجربه بیش از ۱۰۰ عمل بینی موفق را دارا می باشند. ایشان در همایش و کنگره های مختلف کشوری و بین المللی حضور یافته و با آگاهی از علم روز و تکنیک های نوین، جراحی بینی را انجام می دهند. دکتر مرادیان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و در همین شهر نیز فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز نمودند.

0 0 آرا
امتیازدهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مجله پزشکی
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: